Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cedyni 24 września 2018 r. gościł wyjątkowego człowieka. Na spotkanie zatytułowane „Trudna droga do odnalezienia samego siebie” przyjechał Maciej Czaczyk, który w 2011 r. zwyciężył w drugiej edycji telewizyjnego programu "Must Be the Music. Tylko muzyka", zachwycając jury wykonaniem utworów Tadeusza Nalepy i Erica Claptona. Maciej Czaczyk obecnie studiuje w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie. Do Cedyni zaprosił go uczący religii ks. wikariusz Mateusz Pluskota.{jcomments on}

Uzdolniony muzycznie mieszkaniec gminy Gryfino opowiadał uczniom klas starszych o swojej muzycznej drodze oraz o tym, co spowodowało, że postanowił zostać duchownym. Przyznał, że na początku kariera i pieniądze stały się dla niego najważniejsze. Odrzucił wyznawane wcześniej wartości. Dopiero po pewnym czasie zrozumiał, że popełnił błąd. Nowej życiowej drogi postanowił poszukać, zostając duchownym.

Kierowane do młodzieży przestrogi, Maciej Czaczyk uzupełniał, grając na gitarze i śpiewając. Na pamiątkę spotkania w Cedyni pozostawił społeczności szkolnej swój autograf wraz z dedykacją.

Fragment występu Macieja Czaczyka w Cedyni można obejrzeć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=AO7FE0O7nUI&feature=youtu.be