Gościmy

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Terenowy Zespół Doradców w Gryfinie wspólnie z Izbą Rolniczą kolejny już rok organizują wyjazd rolników na Wystawę Agro Show. Rada Powiatu Gryfińskiego Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej pokryła większą część kosztów tej wycieczki. W wyjeździe, który odbył się 24 września 2016 r. uczestniczyło ponad 50 rolników z różnych gmin powiatu gryfińskiego.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubiechowie Górnym, składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji obchodów 60-lecia OSP Lubiechów Górny.

Podczas kontroli drogowej policjanci RD KP Chojna ujawnili, że kierujący samochodem marki Ford jest nietrzeźwy. Jak się okazało, miał 1,80 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca to 51-letni mieszkaniec naszego powiatu. Tego samego dnia wpadł także 32-letni mieszkaniec Cedyni, który jechał vw golfem. Alkomat wykazał u tego kierowcy  1,58 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zgłoszenia do statuetki Bociana można zgłaszać jeszcze przez kilka dni – do 30 września 2016 r. Kolejna, jedenasta już gala wręczenia nagród starosty gryfińskiego osobom lub podmiotom, które całokształtem swojej działalności i osiągnięciami w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju i promocji powiatu gryfińskiego w kraju i za granicą odbędzie się w listopadzie br., podczas uroczystej sesji Rady Powiatu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

fot. Tegoroczny bieg dookoła Morynia i jeziora Morzycko

Zawody biegowe organizują wszystkie gminy wokół. Na południu burmistrz Andrzej Salwa organizuje „Mieszkowickie dziesiątki”. W Moryniu biega się od dawna wokół jeziora Morzycko. I to nie jest jedna biegowa impreza. Biega się w małych miejscowościach, jak w Starym Objezierzu, gdzie potrafi przyjechać setka zawodników. Nawet w zadłużonej gminie Chojna zorganizowano w tym roku imprezę biegową. Gmina Cedynia, mimo że ma instytucję zajmująca się sportem, to pod względem sportowym wydaje się być pustynią.

Kilkadziesiąt tysięcy złotych za niewypłacone wynagrodzenie z tytułu przepracowanych godzin ponadwymiarowych przyznał dziś Sąd Pracy w Szczecinie jednej z cedyńskich nauczycielek. Zaczęło się od niezgodnej z prawem uchwały radnych. Sprawa toczyła się od trzech lat, a brali w niej udział m.in. Adam Zarzycki i mecenas Sławomir Rycielski. Nowa burmistrz Gabriela Kotowicz nie skorygowała błędów poprzednika i na dodatek można było odnieść wrażenie, że nie zależało jej aby szkoła zawarła ugodę. W konsekwencji budżet gminy może stracić na tym podwójnie.