Gościmy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Koziołek Niematołek przybędzie do Cedyni

Teatrzyk pt. ,,Koziołek Niematołek” w wykonaniu aktorów z teatru ,,Art.-Re” z Krakowa odbędzie się 27 sierpnia 2015 roku o godzinie 17.50 w pobliżu Muzeum Regionalnego na placu Wolności.

Władze Cedyni nie złożą teraz zażalenia. Swoje argumenty przedstawią podczas procesu i mają nadzieję na wygraną

Gmina Cedynia nie złożyła zażalenia na postanowienie Sądu Okręgowego w Szczecinie z dnia 30 lipca 2015 r. o udzieleniu zabezpieczenia. Burmistrz Gabriela Kotowicz na sesji Rady Miejskiej 19.08.2015 r. poinformowała, że to postanowienie sądu nie rozstrzyga o bezskuteczności rozwiązania z Grupą ABJ umowy dzierżawy targowiska gminnego. Zabezpiecza jedynie prawa jednej ze stron na okres sporu sądowego. Mecenas Michał Wolski dodał, że gmina Cedynia wytoczyła przeciwko Grupie ABJ sp. z o. o. powództwo o wydanie targowiska gminnego i sprawa zostanie rozstrzygnięta przez sąd podczas procesu. Poniżej przedstawiamy stanowisko gminy Cedynia w powyższej sprawie.

Dyrektor COKiS i księgowa prawdopodobnie naruszyły dyscyplinę finansów publicznych – tak wynika z audytu

Małgorzata K. jako dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu oraz główna księgowa tej placówki prawdopodobnie są winne - zdaniem władz gminy Cedynia – naruszenia dyscypliny finansów publicznych. Najpierw została odwołana dyrektorka COKiS, a teraz zwolniono księgową. Burmistrz Gabriela Kotowicz przygotowała zawiadomienie do rzecznika dyscypliny finansów publicznych o „popełnieniu czynu noszącego znamiona naruszenia dyscypliny  finansów publicznych”.

Rajd rowerowy do ZOO Oderbuch z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej

25 sierpnia 2015 roku we wtorek zapraszamy na rajd rowerowy do ZOO Oderbuch z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Mazurem. Trasa z Cedyni do Oderbuch to 18 km. Większa część drogi wiedzie asfaltem wzdłuż wału i wiosek niemieckich. Spotykamy się o godzinie 10.00 przed Muzeum Regionalnym w Cedyni.

Letni festyn w Osinowie Dolnym

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu w imieniu organizatorów - sołtys Władysławy Stefanowicz, rady sołeckiej i Ochotniczej Straży Pożarnej Osinowa Dolnego - serdecznie zaprasza na letni festyn w Osinowie Dolnym, który odbędzie się 22 sierpnia 2015 roku przy remizie strażackiej.

Piknik w Starym Kostrzynku – fotorelacja (cz. 2)

„Nad rozlewiskiem – święto Starego Kostrzynka” to nazwa pikniku zorganizowanego 14.08.2015 r. przez sołtysa i radę sołecką, Koło Gospodyń Wiejskich w Starym Kostrzynku oraz Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu. Wydarzenie to odbywało się we współpracy z Biurem Dokumentacji Zabytków w Szczecinie oraz Zespołem Parków Krajobrazowych woj. zachodniopomorskiego.

Integracyjna impreza TMZC

Towarzystwo Miłośników Ziemi Cedyńskiej organizuje 2-dniowe wyjazdowe spotkanie integracyjne. Przedsięwzięcie zaplanowano na 24-25 sierpnia 2015 r.

W Bielinku odtworzyli przedwojenną fontannę

W Bielinku z przedwojennej fontanny znów trysnęła woda. Mieszkańcy uruchomili tę przedwojenną atrakcję na święto wsi zorganizowane 08.08.2015 r.

Na archiwalnych widokówkach widać, jak woda tryskała zaraz przy wjeździe do miejscowości. Dzięki sołtys Jadwidze Gruchale i kilku fascynatom fontanna ma szansę stać się stałym elementem krajobrazu Bielinka.