Gościmy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Trwa przebudowa strony, za wszelkie niedogodości dotyczące funkcjonowania strony przepraszamy

Z GPS-em po skarb

Geocaching to ostania z gier, jaką proponuje podczas tegorocznych ferii Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu. Tym razem zabawa w poszukiwanie skarbów przeprowadzona zostanie za pomocą odbiornika GPS. Celem jest znalezienie ukrytego wcześniej w terenie pojemnika, czyli  "geocache". Poszukiwacze przygód wyruszą w sobotę, 31 stycznia spod COKiS w Cedyni. Chętni mogą przyjść przed godz. 12 na plac Wolności w Cedyni.

Poszukają skarbu templariuszy

W poszukiwaniu świętego Graala ruszą dziś uczestnicy gry miejskiej w Cedyni. Uczestnicy wystartują 29 stycznia (czwartek) o godz. 12 z Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Do zabawy można zgłosić się jeszcze tuż przed zabawą.

Przenieśmy się w zaczarowany świat baśni

Wszystkich widzów – małych i dużych – zapraszamy w imieniu COKiS na spektakl teatralny pt. „Lampa Alladyna” w wykonaniu aktorów z Krakowa. Przedstawienie już w czwartek, 29 stycznia o godz. 16.45 w świetlicy osiedlowej na Sójczym Wzgórzu w Cedyni.

COKiS zaprasza do współpracy

Na prośbę p.o. dyrektora oraz pracowników COKiS publikujemy nadesłane ogłoszenie. Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zamierza stworzyć koła zainteresowań dla różnych grup wiekowych. W związku z tym poszukuje osób gotowych na poprowadzenie zajęć artystycznych i oświatowych.

Nowa sekretarz Cedyni wybrana

Zakończyła się procedura naboru na stanowisko sekretarza Cedyni w Urzędzie Miejskim w Cedyni. Najpierw kandydaci składali wymagane dokumenty. Po ich weryfikacji do drugiego etapu postępowania zakwalifikowali się Ewa Pawłowska z Widuchowej oraz Mariusz Hadrzyński z Chojny. W poniedziałek, 26.01.2015 r. z obojgiem kandydatów komisja przeprowadziła rozmowy kwalifikacyjne. W wyniku przeprowadzonego naboru na stanowisko sekretarza Cedyni została wybrana Ewa Pawłowska, zamieszkała w Widuchowej.

Gdzie jest pierścień króla Szwecji

Gustawowi Adolfowi, królowi Szwecji, który miał swoją siedzibę w pocysterskim klasztorze w Cedyni, zniknął pierścień. Czy ktoś go ukradł? Czy gdzieś zgubił? Pamiątka rodzinna jest do odnalezienia. To zadania dla grup, które wezmą udział w grze miejskiej pt. „Szwedzi w Cedyni”.

Wiatraki staną w gminie Cedynia

W naszej gminie ma stanąć farma wiatrowa. Pozwala na to uchwalenie na ostatniej sesji Rady Miejskiej miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów w obrębie miejscowości Żelichów. Jak czytamy w uzasadnieniu „do wyłożonego do publicznego wglądu w dniach od 14 listopada 2014 r. do 15 grudnia 2014 r. projektu planu we wskazanym przez burmistrza terminie nie wpłynęły uwagi”. Farma wiatrowa ma zatem stanąć na obszarze prawie 270 ha.

Znowu potaniało paliwo na stacjach w Osinowie Dolnym. Benzynę 95 kupimy najtaniej na stacjach SMART i Canpol. Poniżej przedstawiamy porównywarkę cen z piątku, 23.01.2015 r.

Ceny paliw w Osinowie Dolnym podajemy w euro oraz w stosowanych przez stację przelicznikach cen na złotówki.

Lekarstwo na paraliż w COKiS

–W COKiS doszło do paraliżu organizacyjnego w związku z przebywaniem na zwolnieniu lekarskim pani dyrektor Karwan. Okazało się, że nie upoważniła ona nikogo do zastępowania jej w podejmowaniu najważniejszych decyzji, np. do podpisywania wypłat dla pracowników. Doraźnie mogłam zareagować, powołując panią Sylwię Pietrzak-Siwielę jako pełniącą obowiązki dyrektora. Jest to jednak rozwiązanie tymczasowe. W związku z tym radni uchwalili przed chwilą zmianę statutu COKiS i dzięki temu można utworzyć stanowisko zastępcy dyrektora w tej jednostce. Zastępcę, zgodnie z nowym zapisem w statucie, może powoływać i odwoływać burmistrz Cedyni. Wcześniej podjęłam decyzję o odwołaniu pani Karwan ze stanowiska, ale obecnie przebywa ona na zwolnieniu lekarskim i nie wiem jak długo jeszcze. Po przeprowadzonych już rozmowach zadecydowałam, że w dniu 2 lutego na stanowiska zastępcy dyrektora COKiS zostanie powołany Paweł Pawłowski. Był on kiedyś nauczycielem w gminie Cedynia, a do niedawna dyrektorem Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu - powiedziała burmistrz Gabriela Kotowicz na sesji 21 stycznia 2015 r.

Zaprezentowały naszą gminę w Mieszkowicach

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów polskich rodzin. O tym, dlaczego warto śpiewać kolędy, pięknie mówi ks. Jan Twardowski: „Dlaczego śpiewamy kolędy? Dlatego, żeby uczyć się miłości od Pana Jezusa. Dlaczego, żeby podawać sobie ręce. Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie".

Kto nie chce skontrolowania umowy z ABJ?

Kilkanaście uchwał przechodziło jednogłośnie podczas sesji Rady Miejskiej w Cedyni 21.01.2015 r. Nawet uchwała budżetowa też przeszła jednogłośnie. Ten trend został złamany, gdy głosowano uchwałę pozwalającą komisji rewizyjnej zbadać realizację umowy, na podstawie której były burmistrz Adam Zarzycki przekazał w wieloletnią dzierżawę Grupie ABJ gminne targowisko w Osinowie Dolnym. Przeciwny kontroli był Tadeusz Świderski z Golic, a od głosu wstrzymali się: Monika Rogowska z Czachowa, Zdzisław Tondel z Osinowa Dolnego, Roman Mazierski z Bielinka i Bogusław Rajnert z Lubiechowa Dolnego.

Dwoje kandydatów na stanowisko sekretarza Cedyni

Mariusz Hadrzyński z Chojny i Ewa Pawłowska z Widuchowej pozytywnie przeszli wstępną selekcję do pracy na stanowisku sekretarza Cedyni. Spełniają wymagania formalne określone w ogłoszeniu. Jak informuje dzisiaj przewodnicząca komisji rekrutacyjnej Gabriela Kotowicz, oboje zostali zakwalifikowani do II etapu rekrutacji – rozmowy kwalifikacyjnej.

Dymisje, zmiany w zarządzie Czcibora i wycofanie sponsora

Dymisje Jana  Noworolnika i Przemysława Bandyszewskiego rozpatrzono na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym Uczniowskiego Klubu Sportowego Czcibor Cedynia. Odbyło się ono 16 stycznia 2015 r. Uzupełniono też skład zarządu i komisję rewizyjną Czcibora. Z dalszego finansowania Klubu wycofał się dotychczasowy sponsor – duża firma paliwowa.

Czekamy na zmiany, pani burmistrz!

Rozwój gminy napędza dobra polityka oraz dążenie do istnienia sprawnych instytucji. Polityka powinna być rozumiana jako wybieranie jak najlepszej drogi. Instytucje mają kreować nie tylko działania administracji, ale także innych ważnych dziedzin np. kultury, sportu, infrastruktury. Ludzie, głosując w listopadowych wyborach (a frekwencja była jedna z największych w województwie), dali wyraźnie do zrozumienia, że oczekują zmian. I zmiany zapowiadała burmistrz w swoim orędziu, ale po nowym roku zapał jakby nieco osłabł.

Kryminalni znaleźli podrobioną odzież na targowisku w Osinowie

Zabezpieczono 862 sztuki podrobionej odzieży. Kontrolę na targowisku w Osinowie Dolnym w dniach 14 i 15 stycznia przeprowadzili kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie i Komisariatu Policji w Chojnie.

Ceny paliw na weekend

Paliwo poniżej 4 zł kupimy na stacjach w Gryfinie. My czekamy jeszcze na taką obniżkę. W gminie Cedynia benzynę 95 kupimy najtaniej na stacjach Far-Tank oraz SMART. Poniżej przedstawiamy porównywarkę cen z piątku, 16.01.2015 r.

Zostań odkrywcą i znajdź skrzynię skarbów

Gry terenowe atrakcyjnym pomysłem na ferie.

Poszukiwanie skarbów od 28 do 31 stycznia to ciekawa gra terenowa, polegająca na poszukiwaniu tzw. skrytek za pomocą odbiornika GPS. COKiS przygotował na ferie także bardzo atrakcyjne gry miejskie pt. „Szwedzi w Cedyni”finał 27 stycznia oraz „Templariusze w Cedyni” - finał 29 stycznia. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne 20.01.2015 r. o godz. 12 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Cedyni.

Karnawałowa zabawa na początek ferii

Konkurs na najciekawsze przebranie, gry i zabawy oraz mały poczęstunek – to wszystko dla dzieci z gminy Cedynia pierwszego dnia ferii zimowych. COKiS zaprasza na zabawę karnawałową połączoną z inscenizacją teatralną.

Podziękowania za współpracę i hojność podczas 23. Finału WOŚP

Szanowni Mieszkańcy gminy Cedynia,

Chciałabym oficjalnie potwierdzić, iż zebraliśmy 17.275,61 zł. To dzięki Waszej  wytrwałości, radości i pogodzie ducha udało nam się tak hojnie wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Słowa uznania pragnę skierować do wszystkich Mieszkańców za udział w 23 Finale WOŚP, fantastyczna atmosfera i Wasze wsparcie są nieocenione.

Zapraszamy na turniej tenisa

VI Turniej Tenisa Stołowego o puchar burmistrza Cedyni zorganizowany zostanie 17.01.2015 r. (sobota) o godz. 10 w sali gimnastycznej. Zgłoszenia przyjmuje Lech Kopiecki, tel. 500 667 490.

Uczestnicy będą podzieleni na kategorie:

- kobiety i dziewczęta,

- młodzież do lat 16,

- dorośli do lat 45,

- seniorzy powyżej 45 lat.