Gościmy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Trwa przebudowa strony, za wszelkie niedogodości dotyczące funkcjonowania strony przepraszamy

Tworzą Ligę Morską i Rzeczną

W Cedyni z inicjatywy Pawła Pawłowskiego, nowego dyrektora Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu tworzone jest szkolne koło Ligi Morskiej i Rzecznej. Jest to organizacja społeczna stawiająca sobie za cel propagowanie zagadnień morskich wśród polskiego społeczeństwa. Działa na rzecz rozbudowy floty morskiej i rzecznej w naszym kraju. Do szkoły w Cedyni przybyli goście z Kołobrzegu.

Zarzuty dla byłego burmistrza i pytania do skarbnik

Tak długiej sesji nie było w Cedyni od lat. Intensywne dzisiejsze obrady – kilkadziesiąt poruszanych spraw - wymagały nawet ogłoszenia przerwy, którą zarządził przewodniczący Krzysztof Nowak na wniosek wiceprzewodniczącego Andrzeja Mazura. Humory radnym dopisywały, ponieważ uchwalano m.in. ok. 10-procentową podwyżkę diet dla radnych. Na podstawie tej samej uchwały podwyżkę  otrzymają także sołtysi. Złożona przez Andrzeja Mazura interpelacja postawiła na baczność zwolenników byłego burmistrza i skutkować będzie zleceniem kontroli w sprawie wydzierżawienia przez A.Zarzyckiego firmie Apexim działek w Osinowie Dolnym.

Nowi sołtysi w gminie Cedynia

Fot. cedynia.pl (Michał Nieścioruk)

Aleksander Szoka został dziś (poniedziałek, 2 marca 2015 r.) nowym sołtysem Starej Rudnicy. Zastąpi on na tym stanowisku Irenę Caban. Natomiast w Siekierkach funkcję sołtysa nadal będzie pełnił Franciszek Liszka.

Sąd dyscyplinarny dla byłego radcy prawnego gminy

Fot. arch.: Mec. Sławomir R. oraz burmistrz Adam Zarzycki po jednej z rozpraw sądowych w Szczecinie. 

Niektórzy pamiętają go jako niezbyt sympatycznego człowieka. Kiedy burmistrzem był Adam Zarzycki, ów mecenas zazwyczaj reprezentował gminę, pisząc np. zawiadomienia do prokuratury, uczestnicząc w rozprawach. Wielu ludzi z gminy Cedynia obraził. Znaleźli się więc tacy, którzy nie wytrzymali i złożyli na niego skargi. Teraz były radca prawny gminy sam został oskarżony. Waldemar Juszczak, rzecznik Dyscyplinarny Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie skierował przeciwko adwokatowi Sławomirowi R. wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego (akt oskarżenia) do Sądu Dyscyplinarnego Szczecińskiej Izby Adwokackiej.

Lubaszenko i Chmiel specjalnie dla pań

Na spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet i koncert z udziałem Edwarda Lubaszenki z muzyką Cezarego Chmiela serdecznie zaprasza Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu. Spotkanie odbędzie się w dawnym refektarzu - sali koncertowej hotelu Klasztor Cedynia w niedzielę, 8 marca 2015 r. o godz. 16.30.

Wielkie motocyklowe ognisko

Zdjęcia z fb Jakuba Korżyńskiego - ubiegłoroczna impreza na Górze Czcibora. 

Już 22 marca zapraszamy wszystkich motocyklistów, qudowców, trajkowców, skuterowców i ich rodziny, znajomych na pierwsze wspólne ognisko. Tym razem po raz pierwszy ognisko i cała impreza odbędzie się w Cedyni na amfiteatrze. Będzie wielkie ognicho, muzyka i konkursy. Startujemy o 14.00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spędzić miło dzień – o takim wydarzeniu informuje Jakub Korżyński na naszym profilu na Facebooku.

Paliwo coraz droższe

Średnio o 10 groszy w ciągu ostatniego tygodnia wzrosły ceny benzyny 95 oraz oleju napędowego na stacjach w naszym powiecie. Jak to wygląda w naszej gminie? Poniżej nasza tradycyjna porównywarka cen.

Niedziela na sportowo z Czciborem

Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego Czcibor Cedynia zaprasza w niedzielę, 1 marca o godz. 14 na mecz Czcibor Cedynia – oldboje. Po rozgrywkach organizatorzy zapraszają na pyszne kiełbaski.

Przygraniczny spór o drogę

Kilka przyczep ziemi wysypano na drogę prowadzącą do stacji paliw tuż przy granicy w Osinowie Dolnym. Ogrodzono plac budowy nowego targowiska, mieszczący się między drogą wojewódzką i stacją Apexim a targowiskiem Oder Berlin-Center. Na miejsce akcji przyjechała policja, burmistrz Cedyni oraz inwestorzy.

Lubiechów Górny ma sołtyskę

Fot. arch.: Wśród publiczności dotychczasowi sołtysi na sesji Rady Miejskiej w Cedyni.

Trwają wybory sołtysów w poszczególnych sołectwach naszej gminy. W Lubiechowie Górnym było dwoje kandydatów. Marek Drela zdobył 22 głosy, a Anna Numryk – 42 głosy.

Gdzie i kiedy planują wyłączyć prąd

fot. www.geekweek.pl

W bieżącym tygodniu nastąpią przerwy w dostawie energii elektrycznej w kilku miejscowościach naszej gminy. Szczegóły poniżej.

Dlaczego w Cedyni obumierają drzewa

Protestowaliśmy już wcześniej, gdy burmistrz Zarzycki wydawał decyzje o ogławianiu drzew. Skutek jest taki, że np. na pochyłym cedyńskim rynku obumierają drzewa. Radykalna przycinka jest niestety kontynuowana. Pojawia się więc pilna potrzeba debaty na temat terenów zielonych w Cedyni i ratowania starych drzew oraz nasadzeń nowych.

Ceny paliw wzrosły

Ceny paliw znowu poszły lekko w górę. Cieszyć się mogą tylko ci, którzy jeżdżą na gaz. Ceny oleju napędowego systematycznie rosną i często są wyższe od benzyny 95. Poniżej nasza weekendowa tradycyjna porównywarka cen.

Doświadczony samorządowiec , radny od 12 lat, doskonale orientujący się w procedurach. Osiem lat temu był przewodniczącym Rady Miejskiej w Cedyni. Teraz od trzech miesięcy znowu pełni tę funkcję. Niedawny przywódca opozycji w Radzie Miejskiej, teraz stoi na czele nowo wybranej Rady.

Koncert chóru w Klasztorze Cedynia

Klasztor Cedynia ma zaszczyt zaprosić na koncert chóru Okręgowej Izby Lekarskiej „Remedium”. Wykonywane będą żydowskie pieśni religijne. Koncert odbędzie się w sobotę, 28.03.2015 r. o godz. 18.

Wymusił pierwszeństwo

Do szpitala odwieziono pasażerkę samochodu uczestniczącego w wypadku w Osinowie Dolnym. Dwa volkswageny spotkały się między dwiema stacjami paliw tuż przy granicy. Jeden jechał od strony Cedyni, a drugi wyjeżdżał z parkingu na pasażu. Auta zderzyły się na środku drogi. Kierowcą jednego samochodu był Niemiec, a drugiego Litwin.

Bawili się do białego rana

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Lubiechowa Dolnego w dniu 7 lutego 2015 roku zorganizowało po raz czwarty w świetlicy wiejskiej w Lubiechowie Dolnym bal karnawałowy. Zabawa, która trwała do białego rana, była bardzo udana. Do tańca przygrywał zespół „Collectiw”.

Tradycja tłustego czwartku

Tłusty czwartek – w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed wielkim postem, znany także jako zapusty. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W Polsce oraz w katolickiej części Niemiec, wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się.

Na prośbę Cedyńskiego Osrodka Kultury i Sportu zamieszczamy plakat przesłany na adres naszej redakcji i zachęcamy do aktywnego wypoczynku. Szczegółowe informacje o zajęciach znajdziecie Państwo na plakacie poniżej.