Gościmy

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Byliście grzeczni? Jeżeli tak, to przygotujcie się na wizytę św. Mikołaja!

Fot. archiwum COKiS 

Już na początku grudnia do gminy Cedynia zawita święty Mikołaj, który wręczy prezenty wszystkim grzecznym dzieciom. W tym roku swoją podróż po naszej gminie Mikołaj rozpocznie w piątek, 4 grudnia 2015.

Warsztaty rękodzieła artystycznego w „Tęczy”

Na warsztaty rękodzieła artystycznego we wtorek, 8 grudnia o godzinie 17 zaprasza Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu. Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich chętnych, którym tworzenie sprawia przyjemność i satysfakcję. Mogą wziąć w nich udział osoby dorosłe, młodzież oraz dzieci.

Wieczór pełen andrzejkowych wróżb

Zabawę andrzejkową dla dzieci i młodzieży zorganizowano w czwartek, 26.11.2015 r. w świetlicy osiedlowej w Cedyni. Uczestnicy mogli  przebrać się za znane postaci z bajek, także wróżki i czarownice.

Pomóżmy wygrać cedyńskiemu przedszkolu

Przedszkole Miejskie w Cedyni bierze udział w kolejnej edycji Wielkiego Konkursu Ekologicznego dla Przedszkoli. Dzieci mogą nie tylko nabywać wiedzę na temat ekologii i rozwijać się plastycznie,  ale również zdobywać ciekawe nagrody dla swojego przedszkola.

Jakie podatki zapłacimy w gminie Cedynia w 2016 r.

Będziemy mieli w przyszłym roku jedne z najniższych podatków w powiecie gryfińskim od budynków mieszkalnych oraz gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, ale najwyższe od budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Radni na sesji Rady Miejskiej 25 listopada 2015 r. uchwalili stawki podatku od nieruchomości na terenie gminy Cedynia obowiązujące w 2016 r.:

- od budynków mieszkalnych - 0,63 zł od 1 m² powierzchni użytkowej (było 0,63 zł),

- od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - 0,78 zł od 1 m² powierzchni (było 0,78 zł),

- od budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej – 21,75 zł od 1 m² powierzchni użytkowej (było  21,75 zł).

Zostań wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Fot.: Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  w 2015 r.

Ruszyły przygotowania do 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem Mierzymy wysoko! Finał odbędzie się w niedzielę, 10 stycznia 2016r. na scenie plenerowej przy placu Wolności w Cedyni. Zapisy wolontariuszy trwają od 25 listopada do 9 grudnia 2015 r.

Zaproszenie na jarmark bożonarodzeniowy i miejską wigilię

Fot.: Gminna wigilia w 2014 r.

Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Nowak oraz dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu Paweł Pawłowski serdecznie zapraszają w niedzielę, 20 grudnia 2015r.  na jarmark bożonarodzeniowy oraz wigilię miejską.

Szkolili się strażacy OSP z gmin Cedynia i Chojna

Szkolenie podstawowe dla strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych, biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych zorganizowano od 23 października do 22 listopada 2015r. Przeprowadzili je funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie. Zajęcia praktyczne odbywały się na terenie byłego lotniska w Chojnie. W szkoleniu wzięli udział strażacy-ochotnicy z terenu gmin Chojna i Cedynia.