Gościmy

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

 

Do wieczora będzie trwał dziś (30 lipca) festyn modelarski pod Górą Czcibora koło Osinowa Dolnego w gminie Cedynia. Od rana odbywają się tu pokazy i spotkania z modelarzami, którzy opowiadają o swojej pasji i wprowadzą w tajniki modelarstwa lotniczego. Organizatorem imprezy jest Jerzy Szałecki z Aero Juras.

Na zabawę zaprasza Lubiechów Dolny. Na festynie, który odbędzie się 6 sierpnia (początek o godz. 15.30) odbędzie się koncert grupy disco polo – Big Sexy. Zabawa taneczna planowana jest z zespołem 4ever. Podczas imprezy prowadzona będzie licytacja na rzecz Kacpra Kardasa.

Dzisiejsza burza spowodowała, że tymczasowo  nieprzejezdne były dwie drogi: w gminie Cedynia i w gminie Moryń. W Cedyni wiatr połamał robinię akacjową na ul. Kościuszki. Strażacy musieli ciąć twarde drewno aby usunąć z drogi konary i pień.

Z kilkudniowym opóźnieniem rozpoczęto dzisiaj (27 lipca 2016) przebudowę gminnego chodnika na ulicy Kolonia przy bloku nr 27 na tzw. Sójczym Wzgórzu. Jak już wspominaliśmy, inwestycję realizuje „SANBUD” Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Beata Najmrodzka z Myśliborza. Do remontu przyłącza się również Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Chojnie, do której należy wielorodzinny budynek przy ul. Kolonia 27.

Gratka dla miłośników lotnictwa, a zwłaszcza dzieci i młodzieży. Piknik modelarski odbędzie się na łące vis a vis Góry Czcibora (dawne lądowisko samolotów) pod Osinowem Dolnym w sobotę, 30 lipca 2016 r. przy drodze wojewódzkiej nr 124. Przez cały dzień odbywać się będą pokazy i spotkania z modelarzami, którzy opowiedzą o swojej pasji i wprowadzą w tajniki modelarstwa lotniczego. Organizatorem jest Aero Juras.

Miód pitny trójniak „Cedyński” Jana Olszańskiego został nominowany do prestiżowej nagrody kulinarnej „Perła 2016”, przyznawanej przez Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego. Ten wyśmienity produkt znalazł się wśród siedmiu nominowanych regionalnych przysmaków i będzie walczyć o zwycięstwo w Poznaniu. Wyróżnienia w tegorocznym konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” otrzymały m.in. ser kozi widuchowski Edyty Szczupak oraz miód pitny trójniak „Czcibor” Jana Olszańskiego.

 

Festyn w Piasku przygotowali rada sołecka i sołtys Zenon Pikuła oraz miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotnicza Straż Pożarna. Zabawa odbywała się w dwóch miejscach – na placu szkolnym i poza szkołą. Restauracja Ariva serwowała napoje. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Cover z Cedyni. Zabawa trwała do późnej nocy.