Gościmy

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Trwa przebudowa strony, za wszelkie niedogodości dotyczące funkcjonowania strony przepraszamy

Zmiana organizacji ruchu na ul. Konopnickiej

W Cedyni inaczej jeździ sie teraz na odcinkach ul. Świerczewskiego i Pułaskiego. Między tymi dwiema ulicami jest krótka ulica Konopnickiej. Teraz jest to nadal droga jednokierunkowa, ale zmienił się kierunek ruchu. Nie wolno już zjeżdżać w dół z ul. Świerczewskiego. Kierunek jazdy jest odwrotny – od sklepu rybnego możemy wjechać „do góry” w jednokierunkową ul. Konopnicką do centrum miasteczka. Z propozycją zmian w celu poprawienia stanu bezpieczeństwa wystąpili do Starostwa Powiatowego w Gryfinie sami mieszkańcy. 

Gala z okazji Święta Policji

Między innymi Ernest Groszewski z posterunku policji w Cedyni został mianowany aspirantem policji. Dzisiaj (22 lipca 2014 r.) miała miejsce w Gryfinie oficjalna gala z okazji Święta Policji. Przybył na nią m.in. inspektor Piotr Ostrowski, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Szczecinie. Wraz z Andrzej Stechnijem, powiatowym komendantem policji w Gryfinie wręczali awanse i nagrody funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym.

Postawili tablice w Cedyńskim Parku Krajobrazowym

Jadąc z Cedyni do Chojny od kilkunastu dni obserwujemy miedzy Łaziszczami a Mętnem pokaźnych rozmiarów tablicę. Informuje ona o Cedyńskim Parku Krajobrazowym. Dziś (21 lipca 2014 r.) w Glinnej poinformowano, że zakończył się projekt dotyczący pierwszego etapu oznakowania parków krajobrazowych naszego województwa. 

Mecze ciekawe, ale organizacja imprezy już nie

Czwarta edycja turnieju piłki nożnej kół gospodyń wiejskich odbyła się dzisiaj, 20 lipca w Cedyni. Zgłosiły się drużyny z Lisiego Pola, Swobnicy i Cedyni. Pomimo upalnej pogody panie z wielkim poświęceniem grały o zwycięstwo. Sędzią turnieju był Paweł Pasek. W przerwach występowały trzy czirliderki na czele z Martynką Jasnos z Lubiechowa Dolnego. Organizator zapewnił obsługę medyczną podczas turnieju.

Burmistrz Zarzycki toleruje bezprawie?

Pytania o przygraniczne targowiska oraz bezumowne użytkowanie pól a potem korzystanie z dotacji rolnych, a także przymykanie oka na łamanie zakazu prowadzenia prac budowlanych wyraźnie zdenerwowały burmistrza Adama Zarzyckiego. Dzisiejsza (18 lipca 2014 r.) sesja Rady Miejskiej w Cedyni była inna niż zazwyczaj. Przeważnie rada jest „niema”, a nieliczna publiczność prawie nie zabiera głosu. Tym razem w sprawach różnych pod koniec obrad było wyjątkowo burzliwe.

Światowa premiera w Cedyni

Kto by się spodziewał, że w Cedyni dojdzie do światowej premiery i to jeszcze utworu z dziedziny muzyki klasycznej?! Stało się! Orkiestrą dyrygował Marek Siwka, pochodzący z Morynia. Natomiast partie solowe na altówce wykonywał dr hab. Marcin Murawski, którego mama pochodzi z Chojny. Podczas koncertu w czwartek Orkiestra Kameralna Concertino zagrała m.in. oryginalne wersje znanej melodii „Ty pójdziesz górą”, które zostały skomponowane przez amerykańskiego kompozytora Michaela Kimbera specjalnie dla dr. hab. Marcina Murawskiego.

Kontrola miejsca kąpielowego w Cedyni

Niestety na prawdziwe kąpielisko możemy pojechać do Morynia. Tam nawet jest błękitna flaga. W Cedyni obiekt przy ul. Kościuszki ma miano miejsca do kąpieli. Ogradza je zardzewiały, metalowy płot w nędznym stanie. Lepiej na szczęście jest z wodą.

Koncert w cedyńskim kościele

Fot.: Michał Niedzielski 

Orkiestra Kameralna Concertino ze Szczecina pod dyrekcją Marka Siwki zagra w czwartek, 17 lipca o godz. 19 w kościele pw. Narodzenia NMP w Cedyni. Będzie też można kupić płyty.

Dyrygent Marek Siwka pochodzi z Morynia. Orkiestra Kameralna Concertino z solistą Marcinem Murawskim od 20 do 24 lipca będzie nagrywała w moryńskim kościele swoją kolejną płytę z najnowszymi utworami amerykańskiego kompozytora Michaela Kimbera.

 

Zapraszamy do wysłuchania jednego z utworów w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Concertino:

http://www.youtube.com/watch?v=KZDsHE_xB1E

Kto ma ile długu

 rys.: www.kadross.pl

Prześledziliśmy, ile kredytów i pożyczek oraz na jakie sumy wykazali do spłaty na dzień 31.12.2013 r. w swoich oświadczeniach majątkowych złożonych do końca kwietnia 2014 r. gminni radni i osoby zarządzające w jednostkach gm. Cedynia.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazał remont „pekińczyka”

O fatalnym stanie balkonu na budynku mieszkalnym w centrum Cedyni pisaliśmy na naszym portalu wielokrotnie. Alarmowaliśmy, że ów balkon zagraża zdrowiu i życiu przechodniów. Jednak ze strony burmistrza Zarzyckiego nie doczekaliśmy się wówczas odpowiednich reakcji. Musiał zatem interweniować Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Przeprowadził kontrolę i stwierdził nieodpowiedni stan techniczny budynku wielorodzinnego przy placu Wolności 5 oraz wydał decyzję nakazującą m.in. gminie Cedynia usunąć nieprawidłowości do końca października 2014 r. i doprowadzić budynek do odpowiedniego stanu technicznego i estetycznego wyglądu poprzez:

Poszukiwali topielca w Odrze koło Siekierek

Kolejna tragedia nad wodą. Przebywający od wczoraj nad Odrą w okolicy miejscowości Siekierki dwaj obywatele Niemiec łowili i ryby i najprawdopodobniej spożywali alkohol. W niedzielę, około godz.11.00 jeden z nich poszedł się kąpać. Po wejściu do wody po kilku minutach zniknął pod taflą wody.

Dochody gminnych radnych i osób zarządzających w jednostkach gm. Cedynia

Prześledziliśmy oświadczenia majątkowe radnych w Radzie Miejskiej w Cedyni oraz ludzi pełniących funkcje kierownicze w jednostkach na terenie gminy Cedynia. Osoby publiczne muszą takowe oświadczenia składać do końca kwietnia, podając stan majątku za rok poprzedni. Poniżej podajemy zestawienie dochodów rocznych.

Kupcy obwiniają zarządcę gminnego targowiska

Niemiłe zaskoczenie przeżyli dziś kupcy z Campolu, którzy mają swoje stoiska koło parkingu.

-Około dziesięciu bud jest zalanych, a przecież padało wczoraj około pół godziny. Ja mam podwyższenie na 30 cm, a mimo wszystko w kontenerze mam wodę. Według mnie to skutek wybudowania nowego parkingu - mówi jeden z kupców z gminnego targowiska w Osinowie Dolnym.

Powiat wyremontuje drogę do Niesułowa

Zarząd Powiatu w Gryfinie ogłosił właśnie przetarg nieograniczony na przebudowę nawierzchni drogi w kierunku Niesułowa gm. Cedynia. Istniała możliwość zwiększenia zakresu robót na tej drodze, ale niestety Adam Zarzycki nie wykazał woli współpracy i odmówił przekazania na ten cel części pieniędzy. Przebudowa drogi będzie zatem wykonywana wyłącznie z budżetu powiatu gryfińskiego.

Sławiński próbuje robić kampanię Zarzyckiemu?

Kolejny raz redaktor chojna24.pl Paweł Sławiński jednostronnie przedstawia sprawę związaną z domniemaną korupcją burmistrza Cedyni Adama Zarzyckiego. W wydrukowanej niedawno ulotce prezentuje stanowisko tylko jednej strony – Adama Zarzyckiego. W gminie Cedynia mówi się, że to kolejny etap ogłoszonej przez Zarzyckiego kampanii wyborczej.

Srebrny jubileusz księdza Stachnika

Zbigniew Stachnik, ksiądz proboszcz parafii w Czachowie obchodził jubileusz. Świętowały wszystkie wioski parafii obejmującej miejscowości Lubiechów Dolny, Lubiechów Górny, Czachów, Łukowice, Markocin, Niesułów i Czachów.

Skutki nieostrożnej jazdy quadem

Wyjechał na quadzie z Siekierek. Jeździł po polach w okolicy Morynia. Nagle tak niefortunnie się wywrócił, że trzeba było wzywać pogotowie. Było podejrzenie uszkodzenia kręgosłupa kierowcy. Wezwano helikopter ratowniczy, który wylądował koło boiska w Moryniu.

OSP Czachów zwycięzcą międzynarodowych zawodów

Wielki sukces odniosła drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej z Czachowa. Podczas I Niemiecko-Polskiego Dnia Integracji Ochotniczej Straży Pożarnej zdobyła pierwsze miejsce, wygrywając wielki puchar i 12 tysięcy złotych.

Czcibor zaprasza na trening

W niedzielę, dnia 6 lipca o godz. 14 na stadionie w Cedyni organizujemy test-mecz dla nowych, chętnych do gry piłkarzy. Serdecznie zapraszamy osoby chętne do gry w piłkę nożną.

Starosta Konarski udziela lekcji Adamowi Zarzyckiemu

-Proponuję w przyszłości składać wnioski w odpowiednich terminach oraz mieć na względzie jednak fakt, iż Zarząd Powiatu w Gryfinie gospodaruje powiatowym zasobem nieruchomości przestrzegając zasad prawidłowej gospodarki, procedur oraz przepisów prawa powszechnie obowiązującego w tym zakresie – radzi starosta Wojciech Konarski burmistrzowi Cedyni Adamowi Zarzyckiemu.

To odpowiedź władz powiatu na rozesłaną mieszkańcom gminy Cedynia w gazetce M.Karwan informację, jakoby „z powodu opóźnienia w wystawieniu zgody na użyczenie terenu pod gminną inwestycję, Cedynia musiała okroić swój projekt z PROW, a konkretnie inwestycje w lampy solarne, które planowano umieścić przy drogach powiatowych w kilku wsiach gminy Cedynia”.