Gościmy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Co zapowiada burmistrz Kotowicz w sprawie gminnego targowiska

W poniedziałek na targowisku

Zgodnie z zapowiedzią, 6 lipca o godz. 14 burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz przyjechała na gminne targowisko w Osinowie Dolnym aby spotkać się z kupcami. Oprócz burmistrz przybyli także: przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Nowak, przewodniczący komisji rewizyjnej Marcin Paluch, radny Zenon Pikuła z komisji budżetowej, skarbnik Cedyni Magdalena Krupińska, kierownik referatu gospodarki nieruchomościami i rolnictwa w Urzędzie Miejskim Małgorzata Gabryś-Portkowska, p.o. dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Krzysztof Niedźwiedzki.

Joanna Bajsarowicz zatrudniona w Myśliborzu

Odwołana pod koniec kwietnia br. ze stanowiska skarbnika Cedyni Joanna Bajsarowicz znalazła pracę w sąsiednim powiecie. Od 1 lipca 2015 r. została zatrudniona na stanowisku sekretarza powiatu myśliborskiego.

Otwarcie Nadodrzańskiego Domu Seniora w Starej Rudnicy

Szczecińskie Stowarzyszenie Złoty Wiek z prezesem Ryszardem Budziszem w byłej szkole w Starej Rudnicy prowadzi Nadodrzański Dom Seniora. W sobotę, 04.07.2015 r. nastąpiło uroczyste otwarcie obiektu. Placówka przyjęła imię Marii Pruskiej. Tablica jej poświęcona umieszczona została przed wejściem. Maria Pruska przez wiele lat była woźną w szkole, a potem pensjonariuszką Domu Seniora.

Festyn integracyjny ze strażakami w Starej Rudnicy

Rodziny Płotków, Sochów i Cichoniów zaraz po wojnie, 55 lat temu w swoich domach zakładali Ochotniczą Straż Pożarną i za to dziękujemy – mówił sołtys Aleksander Szoka podczas sobotniego festynu w Starej Rudnicy (gmina Cedynia). Impreza była iście integracyjna z wieloma organizatorami  i przez to bogata.

Sezon kąpielowy w Cedyni rozpoczęty

Sezon kąpielowy w miejscu wykorzystywanym do kąpieli przy ulicy Kościuszki w Cedyni rozpoczyna się 4 lipca i potrwa do 30 sierpnia 2015 roku. Kąpielisko będzie otwarte codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00. Nad bezpieczeństwem kąpiących się będą czuwać ratownicy. Wstęp wolny.

Upał! Trzeci (najwyższy) stopień zagrożenia

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed możliwością wystąpienia upałów w dniach 3 do 8 lipca. Temperaturę może dochodzić do 34 stopni C, a w sobotę i niedzielę nawet do 36 stopni C. W poniedziałek przewidywane jest przejściowe ochłodzenie - od 26 stopni C. Mogą wystąpić gwałtowne burze.

Stopień zagrożenia 3 w skali 3-stopniowej.

Konflikt o gminne targowisko w Osinowie Dolnym

Na 8 lipca o godz. 9 burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz zaplanowała przejęcie dzierżawy targowiska gminnego w Osinowie Dolnym przez przedstawicieli gminy Cedynia. Przy pomocy Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Cedyni gmina zamierza samodzielnie prowadzić przygraniczny bazar.

–To ode mnie będzie zależało czy w ogóle dojdzie do takiego przekazania – mówi nam Janusz Nazimek, właściciel Grupy ABJ, która to spółka z o.o. od dwóch lat dzierżawiła targowisko. Jednak 30 czerwca 2015 r. burmistrz Cedyni wypowiedziała firmie umowę.

Pijany i poszukiwany wpadł na drodze Radostów-Golice

Policjanci z Komisariatu Policji w Chojnie zatrzymali 40-letniego obywatela Niemiec. Mężczyzna kierował samochodem w stanie wskazującym na spożycie alkoholu i wjechał do rowu. Był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Gryfinie do odbycia kary pozbawienia wolności.