Gościmy

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

fot. OSP Piasek

Druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Piasku wzięli udział w organizacji Dnia Dziecka. Dla najmłodszych mieszkańców przygotowali mnóstwo niespodzianek.

Pracowali intensywnie przez całe tygodnie. Bywało, że również w niedzielę. Przed świętami nawet wieczorami. Ale na Wielkanoc dyskontu Dino nie otworzyli. Po świętach prace niemal zamarły. Właścicielka sąsiedniej działki skarży się, że nie może teraz wjechać na pole…

Od 25 czerwca 2017 r.  na terenie gminy Cedynia, w odniesieniu do urządzeń obsługiwanych przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej obowiązywać będzie taryfa  opłat za dostawę wody i odbiór ścieków w takiej samej wysokości jak obecnie. Szczegóły poniżej.

Długo to trwało, ale się udało. Potwierdzają to dzieci, chętnie przychodzące na plac zabaw na osiedlu  Sójcze Wzgórze w Cedyni. Nie wszystkie elementy zabawowe udało się przenieść z poprzedniego miejsca, ale jest też sporo nowych urządzeń. Bezpieczna piaskownica jest ogrodzona, aby nie zwierzęta nie zostawiały tam odchodów, a rodzice mieli malucha na oku.

-Mam nadzieję, że będziemy kontynuować to, co w zeszłym roku było na Dni Cedyni - powiedział na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Cedyni Andrzej Łazowski, dyrektor Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Problem w tym, że my mieszkańcy nie chcemy takiego święta. Potwierdziliśmy to swoimi nogami. W zeszłym roku była największa klapa organizacyjna w historii Dni Cedyni.

Aby otrzymać bezzwrotne wsparcie z Unii Europejskiej na swoją inwestycję, dobrze jest zgłosić swój pomysł do tworzonego programu rewitalizacji. W związku z tym warto wypełnić fiszkę i złożyć ją do opracowywanego Lokalnego programu rewitalizacji gminy Cedynia.

Michael Kurzwelly przeprowadził dziś, 24 maja 2017 r. warsztaty na temat  rewitalizacji w praktyce. –Najważniejsze aby wyzwolić społeczną aktywność i pomóc konkretnym pomysłom, ale tym, które pochodzą od ludzi - mówił Michael Kurzwelly. Wszystko to w ramach partycypacyjnego opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji gminy Cedynia.

Fot. OSP Piasek

Z pieniędzy funduszu sołeckiego została zakupiona  pompa pływająca Niagara II. Mieszkańcy Piasku sprzęt postanowili przekazać miejscowej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej.