Gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Plotki o tym, że burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz ma zamiar zmienić dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej okazały się prawdą. Już od listopada 2016 r. Krzysztof Niedźwiedzki nie będzie pełnił obowiązków dyrektora ZGKiM w Cedyni. Zastąpi go 39-letni Arkadiusz Łysik ze Starego Czarnowa.

Strażacy oczywiście nie zawiedli. Druhowie z OSP w Cedyni i Moryniu podzielili się tym, co mają najcenniejszego. Wzięli udział w akcji krwiodawstwa „Nie bądź żyła, oddaj krew”, która została zorganizowana w niedzielę, 23 października 2016 r.

 

Spotkanie z okazji Dnia Seniora zorganizowano w świetlicy wiejskiej w Golicach.  W programie artystycznym wystąpili: zespół śpiewaczy Kalimera, młodzież z koła wokalnego przy Cedyńskim Ośrodku Kultury i Sportu, Anna Krajewska-Pędzik, kapela Rewir. Podczas biesiady śpiewaczej można było posilić się pysznymi pierogami, wędlinami i ciastem. Imprezę z taktem i poczuciem humoru prowadził Robert Górski.

Zespół śpiewaczy Kalimera z gminy Cedynia został zaproszony z występami na Dzień Seniora do Gardna w gm. Gryfino. Oprócz Kalimery występował miejscowy zespół Gardnianki. Po raz szósty tamtejsza rada sołecka, KGW Gardnianki, przy wsparciu wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Gryfinie Tomasza Namiecińskiego, zorganizowali tamtejszym seniorom imprezę w dniu ich święta.

Są jednocześnie stowarzyszeniem oraz siecią organizacji i działaczy po obu brzegach Odry. Spotkali się aby podsumować tegoroczną działalność i zaplanować wspólne przyszłoroczne posunięcia. Kongres Nowej Ameriki zorganizowano tym razem w Moryniu, w ośrodku Szafir.

-Nie ma takiego konfliktu, którego nie można by rozwiązać przez mediację - powiedziała Izabela Zajączkowska, wiceprezes Krajowego Stowarzyszenia Mediatorów podczas dzisiejszej debaty społecznej organizowanej przez gryfińską policję. – Moje główne zadanie to zachęcić do nawiązania dialogu – dodała Zajączkowska, która na co dzień jest mediatorem w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gryfinie.

Nieprawidłowości stwierdzone podczas tegorocznej kontroli budynku, w którym mieszczą się gimnazjum, szkoła podstawowa i przedszkole w Cedyni dają podstawę do uznania obiektu za zagrażający życiu ludzi – czytamy w decyzji komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie. Cedyńskim placówkom oświatowym w związku z tym wydano dwanaście nakazów. Część z nich miała być wykonana jeszcze przed rozpoczęciem bieżącego roku szkolnego, a inne muszą zostać zrealizowane do końca sierpnia 2017 r.

W najbliższą niedzielę, 23 października w Przyjezierzu koło Morynia odbędzie się piknik crossowy „RAKoTEST”, podczas którego będzie prowadzona akcja krwiodawstwa oraz aukcja charytatywna na rzecz rehabilitacji 4-letniej Kasi. Gościem specjalnym wydarzenia będzie jeden z najbardziej utytułowanych i doświadczonych zawodników w polskim motosporcie: Marek Dąbrowski – były mistrz świata w rajdach motocyklowych enduro oraz cross-country; wielokrotny uczestnik Rajdu Dakar, pomysłodawca i założyciel oraz zawodnik zespołu ORLENTEAM.