Gościmy

Odwiedza nas 16 gości oraz 1 użytkownik.

Trwa przebudowa strony, za wszelkie niedogodości dotyczące funkcjonowania strony przepraszamy

Teraz na celowniku radny. Będziemy go bronić!

Nie spodobało się burmistrzowi Adamowi Zarzyckiemu wystąpienie na ostatniej sesji niezależnego radnego Marcina Palucha. Przypomnijmy, że wystąpił on w interesie ludzi, którzy zainwestowali w przydomowe oczyszczalnie ścieków. Radny Paluch próbował udowodnić, że co innego było w założeniach inwestycji, a inaczej wyglądają ostateczne rozliczenia.

List: Przed dniem Wszystkich Świętych ludzie zajmują się grobami swoich bliskich i bardzo dobrze. Są w naszej gminie groby symboliczne – pomniki. A nimi nie ma się kto niestety zająć. Obserwuję od dłuższego czasu pomniki na Szlaku Pamięci Narodowej. Są one niestety w opłakanym stanie, oprócz może jednego. Wokół nich dostrzegam też nieporządek.

Przemek Kossakowski był gościem ostatniego Festiwalu Miejsc i Podróży Włóczykij w Gryfinie. Pokazywał fragmenty swoich specyficznych dokumentalnych filmów z rozmów z uzdrowicielami, których spotykał w Europie i Azji. W połowie listopada bieżącego roku w księgarniach ma pojawić się reporterski debiut Kossakowskiego „Na granicy zmysłów”. I stąd jego wizyta w naszym regionie.

Szyte grubymi nićmi

Fragment strony (z zasłoniętymi przez nas twarzami) z „Faktu” nr 245 (3344) z 21 października 2014 r.

Informację o spotkaniu dotyczącym opieki nad osobami chorymi i starszymi próbowano wykorzystać w walce z kandydatką na burmistrza Cedyni. W ciągu kilku dni zorganizowano nagonkę. Wykorzystano do tego brukowce. Ściągnięto ogólnopolskie media jeszcze przed świtem.

Zmiana czasu na zimowy

Fot.: www.mmkrakow.pl

W nocy z 25 października (sobota) na 26 października (niedziela) nastąpi zmiana czasu na zimowy. Zegarki przestawimy z godz. 3 na 2 w nocy. Przez to o godzinę dłużej pośpimy w niedzielę. Czas zimowy w Polsce obowiązywać będzie do ostatniej niedzieli marca w 2015 r. Wówczas przesuniemy wskazówki zegara z godziny 2 na 3.

Telefon do redakcji w sprawie kaplicy

Poruszcie sprawę kaplicy na cmentarzu komunalnym. Chodzi o to, jak wygląda kaplica na zewnątrz. Tam już drzewa niemal wyrastają. Kolejna sprawa to sprzątanie kaplicy. Skoro się płaci, to dlaczego samemu trzeba sprzątać? 

Fakty są zupełnie inne

W związku z ohydnym sposobem prowadzenia walki wyborczej przeciwko jednej z kontrkandydatek Adama Zarzyckiego i Małgorzaty Karwan w wyborach samorządowych, zamieszczamy specjalne oświadczenie Alicji Kordylasińskiej.

Zarzycki boi się nadzwyczajnej sesji w sprawie targowiska?

Wniosek o sesję nadzwyczajną w sprawie targowiska złożyła przedstawicielka kupców pani Czarnota-Szymczak. W tej kwestii nie wypowiedział się jednak Leon Ślawski, przewodniczący Rady Miejskiej w Cedyni. Zamiast przewodniczącego głos w sprawie sesji zabrał Adam Zarzycki, który zaproponował tylko…  spotkanie. Radny Krzysztof Nowak analizował odpowiedź spółki ABJ odnośnie inwestycji na targowisku i zaproponował, aby nie tylko burmistrz i kupcy debatowali, ale również pozostali radni.

Paluch miażdży Zarzyckiego

-Oczyszczalnie stawowe miały kosztować ok. 6-7 tys. zł, a w rezultacie wyszło 12 tys. zł. Panuje oburzenie. Koszty są zawyżone! Przy biologicznych oczyszczalniach wyszło nawet do 20 tys. zł. Pytam dlaczego tak drogo to wyszło?! – mówił na sesji Rady Miejskiej w Cedyni radny Marcin Paluch. Na potwierdzenie swoich słów przedstawił dokument, który zaskoczył burmistrza Zarzyckiego. -Ta sama firma w innej gminie robi tajniej! – dobitnie argumentował radny.

Alicja Kordylasińska oświadcza

Oświadczenie przekazane przez kandydatkę na burmistrza Cedyni i radną powiatową publikujemy w całości. Jest to protest związany ze sposobem prowadzenia kampanii przez dwoje pracowników Cedyńskiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Zarzycki sobie z nas kpi – uważają kupcy

-Dzierżawca (czyli Spółka z o.o. Grupa ABJ) wykonuje na bieżąco prace związane z realizacją inwestycji zaoferowanych w trakcie przetargu na dzierżawę – uważa Adam Zarzycki. – Zgodnie z oferta złożoną w ramach przetargu na dzierżawę targowiska w Osinowie Dolnym, Spółka z o.o. ABJ złożyła harmonogram wykonania zadań za targowisku gminnym w Osinowie Dolnym – dodaje Zarzycki.

Natomiast Zarząd Zrzeszenia Kupców Czcibór uważa, że dzierżawca „nie rozpoczął na dzień dzisiejszy żadnych prac inwestycyjnych zgodnie z ofertą i obietnicami, polegających na gruntownej modernizacji targowiska”.

Dość polityki poprzez konflikt!

Kupcy powinni czuć się bezpieczni.

Odpowiedź na list otwarty kupców z targowiska gminnego w Osinowie Dolnym.

Wiele problemów w gminie Cedynia można rozwiązać stosunkowo szybko. Targowisko w Osinowie Dolnym jest gminne. Powinno więc być oczkiem w głowie każdego, kto sprawowałby funkcję burmistrza. Stosowane tutaj rozwiązania powinny być wzorcowe. Ludzie mają mieć bowiempoczucie sprawiedliwości i praworządności oraz czuć się bezpieczni. Niedopuszczalne są próby zastraszania. Czy tak jest? O sytuacji może świadczyć list Zarządu Zrzeszenia Kupców Czcibór opublikowany w niedawno w Gazecie Chojeńskiej.  

Jak grochem o ścianę

Próżno szukać w porządku obrad najbliższej sesji Rady Miejskiej punktu na temat sytuacji dotyczącej gminnego targowiska w Osinowie Dolnym. Kupcy list otwarty w mediach zamieścili, ale nie widać aby obecne władze Cedyni planowały podjąć dialog na ten temat. Sesję Rady Miejskiej w Cedyni zaplanowano na 17 października 2014r. (piątek ) o godzinie 11:00.  Poniżej przedstawiamy porządek obrad .

Nasi walczą o Bociany 2014

Fot.: Cedyńskie Stowarzyszenie Wrzosowe Wzgórza – laureaci nagrody starosty gryfińskiego - cieszą się z Bociana otrzymanego w 2013 r. 

Dwa stowarzyszenia z naszej gminy zgłoszone zostały do Bociana – nagrody starosty gryfińskiego. W tym roku mamy szansę na statuetkę dla zespołu Kalimera oraz Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Lubiechowa Dolnego. We wtorek, 7 października kapituła wyłoniła 12 kandydatów, którzy w ciągu ostatniego roku swoją działalnością lub osiągnięciami najlepiej promowali powiat lub też przyczyniali się do jego rozwoju. Nominacje przyznano w czterech kategoriach: kultura, sport, inicjatywa społeczna oraz pracodawca roku.

Kandydaci na radnych zarejestrowani

Jako pierwszy, który odebrał dziś (08.10.2014 r.) podpisane protokoły rejestracji listy kandydatów na radnych był Komitet Wyborczy Wyborców Alicji Kordylasińskiej - Uczciwość i RozwójGminna Komisja Wyborcza zarejestrowała właśnie osoby pretendujące do Rady Miejskiej w Cedyni zgłoszone przez trzy komitety skupione wokół kandydatów na burmistrza Cedyni. Irena Jaśkiewicz, pełnomocnik KWW Alicji Kordylasińskiej - Uczciwość i Rozwój ujawniła nam nazwiska osób kandydujących na radnych do Rady Miejskiej z tego komitetu.

List otwarty Zrzeszenia Kupców Czcibór

-Proponowane jest nam przez prezesa Spółki ABJ przeniesienie na jego prywatne nowo budowane targowisko. Świadczyć to może o chęci doprowadzenia do upadku Targowiska Gminnego – pisze w swym liście Zarząd Zrzeszenia Kupców Czcibór. 

(Na rycinie powyżej projekt Tymczasowego Centrum Handlowego. Miałby on powstać na działce poddzierżawianej od firmy Apexim. Przypomnijmy, że firma paliwowa dzierżawi ową nieruchomość od gminy Cedynia).                                                                                                                         

Gdzie są te obiecywane inwestycje, panie Zarzycki?! - pytają kupcy. Zarząd Zrzeszenia Kupców Czcibór w Osinowie Dolnym przysłał nam do publikacji list otwarty.

Wypadek w Radostowie

Wypadek z udziałem motocyklisty miał miejsce dzisiaj (03.10.2014) po godz. 19 na drodze w Radostowie. Na miejsce przyjechały na sygnale pogotowie ratunkowe i policja. Ranny chłopak przetransportowany został do szpitala w Szczecinie.

Zgoda buduje drogi (szkoda, że nie w gminie Cedynia)

W programie tzw. schetynówek dużo można było zrobić, gdy gmina współpracowała np. z powiatem. Na zdjęciu przebudowa drogi Trzcińsko-Zdrój - Warnice.

„Niezgoda buduje, zgoda rujnuje” – tak szokująco i przewrotnie w swym przemówieniu podczas obchodów narodowego święta stwierdził Adam Zarzycki. Można odnieść wrażenie, że tak jak powiedział, tak postępuje. Jak się właśnie dowiedzieliśmy w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie, władze gminy Cedynia nie złożyły żadnego wniosku o dofinansowanie przebudowy, budowy lub remontów dróg. Z naszego powiatu wnioski złożyły za to gminy Chojna, Banie i Starostwo Powiatowe w Gryfinie.