Gościmy

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Troska o ojczyznę w wymiarze państwowym, jak i o małą ojczyznę - rodzinę i lokalną wspólnotę - była tematem kazania ks. dziekana kanonika Michała Kostrzewy podczas specjalnej mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny w kościele pw. NNMP w Cedyni. Potem wysłuchano koncertu na skrzypce i akordeon w wykonaniu duetu Con Fuoco.

fot. Msza św. za Ojczyznę 03.05.2015 r.

Burmistrz Cedyni, przewodniczący Rady Miejskiej oraz Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu serdecznie zapraszają mieszkańców gminy Cedynia na obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. We wtorek, 3 maja o godz. 11.30 odprawiona zostanie msza św. i intencji Ojczyzny. Następnie zaplanowano koncert kameralny duetu Con Fuoco.

 

-Witam księdza kanonika Mieczysława Piotrowskiego i dziękuję, że zechciałeś przybyć do nas z relikwiami Ojca Pio w roku szczególnym – powiedział ksiądz proboszcz Leszek Lubiniecki. Msza święta odpustowa odprawiana w imieniu mieszkańców była jednym z głównym elementów dzisiejszego (2 maja 2016 r. ) odpustu.

fot. cedynia.pl

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej parafia Klępicz, Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu oraz sołectwo Żelichów serdecznie zapraszają do udziału w rekreacyjno-kulturalnym pikniku rodzinnym, który odbędzie się 2 maja 2016r. (poniedziałek) w Żelichowie (gmina Cedynia).

Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Gryfinie obchodził uroczyście 70-lecie powstania. Na przygotowanej z tej okazji wystawie zobaczyliśmy zdjęcia z cedyńskim akcentem. Otóż na kilku fotografiach rozpoznaliśmy państwa Marię i Jerzego Ziółkowskich. Pani Marysia prowadziła znany zakład fryzjerski, który mieścił się przy ul. Chrobrego w Cedyni.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z majowej - kulturalnej oferty przygotowanej przez Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu wraz z partnerami zewnętrznymi i stowarzyszeniami. Wydarzenia o charakterze rocznicowym i patriotycznym łączą się z działaniami upowszechniającymi i kulturalnymi. Mamy nadzieję, że zechcą się Państwo spotkać z nami podczas któregoś z proponowanych przedsięwzięć – mówi Paweł Pawłowski, dyr. COKiS.

Poznajmy laureatów Powiatowego Przeglądu Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych. Dziś, 29 kwietnia 2016 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury w Chojnie odbył się Przegląd, w którym wzięło udział 9 podmiotów z powiatu gryfińskiego (przedstawicieli gmin Cedynia, Chojna i Mieszkowice). Laureatami zostali: Milena Kroczak - Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, Martyna Lewandowska - Gimnazjum im. J. Korczaka w Chojnie, Agata Srokowska - Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Mieszkowicach.

IV edycja festiwalu nauki „Dzień Głazu” odbyła się w minioną środę, 27 kwietnia 2016 r. Celem wydarzenia była promocja gminy Moryń, jej walorów przyrodniczo - historycznych oraz różnych dziedzin nauki – od geologii, poprzez historię, przyrodę, geografię - aż po sztukę, a także promocja nauki i wiedzy podanej w formie warsztatów, prelekcji, doświadczeń i zabawy. Nie zabrakło również sportu.