Gościmy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Trwa przebudowa strony, za wszelkie niedogodości dotyczące funkcjonowania strony przepraszamy

Bociany przyleciały na drinka

Już myśleliśmy, że się obraziły i w tym roku nie przybędą. Zastanawialiśmy się dlaczego. Może miały już dość oglądania oblatującej mozaiki na urzędzie Miejskim w Cedyni, balkonów ledwo trzymających się fasady na zabytkowych kamieniczkach, pustego placu po budynku kina? Martwiliśmy się, że obraziły się, bo wieżę widokową zamknięto?

Walnął ktoś panu z Cedyni?

To nowe powiedzenie. Od dziś. Tak odreagował swoją wcześniejszą wpadkę Maciej Stuhr podczas dzisiejszej emisji „Superpaki czyli Kabaretonu 30-lecia” w programie TVP 2. Jakiś czas temu Maciej Stuhr w jednym z wywiadów zaliczył wpadkę z historii Polski. Pomylił fakty dotyczące przeszłości Głogowa z bitwą pod Cedynią. Dzisiaj wieczorem właśnie podczas „Superpaki” w TVP 2, humorystycznie nawiązał do swojej wcześniejszej wypowiedzi, mówiąc w skeczu o Chińczyku: „Walnął ktoś panu z Cedyni?”.

Wielkanocna kampania Adama Zarzyckiego z manipulacją w tle

Przedświąteczny okres Małgorzata Karwan przeznaczyła na robienie kampanii Adamowi Zarzyckiemu. Wtedy wydano „Przegląd Cedyński”, w którym już na pierwszej stronie informuje się o ponownym kandydowaniu Zarzyckiego na burmistrza. Jeszcze oficjalnie nie ogłoszono kampanii wyborczej, jeszcze dokładnie nie wiadomo kiedy będą wybory, ale za publiczne pieniądze już lansuje się obecnego burmistrza.

Świąteczne wydanie „Naszej Cedyni”

Stowarzyszenie Nasza Cedynia wydało przed Świętami Wielkanocnymi kolejny numer gazetki. Na pierwszej stronie życzenia od redakcji, radnych klubu „Razem dla gminy” (Czesławy Borgul, Krzysztofa Nowaka i Marcina Palucha), Zarządu Osiedla Cedynia (Joanny Kruszyńskiej i Andrzeja Mazura) i wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Alicji Kordylasińskiej. W gazetce sporo akcentów świątecznych: artykuł o zwyczajach wielkanocnych, dowcipy oraz całostronicowa satyra rysunkowa.

Papierosowy złodziej

Włamano się znowu do kontenera handlowego. Skradziono papierosy różnych marek. Było to około 300 małych paczek.  Straty wyceniono na ok. 3.000 zł.

Ukradli przedświąteczne wędliny

Popyt na wędliny przed świętami ogromny, nawet wśród złodziei. Cała lada wyrobów wędliniarskich i przypraw stała się łupem nieznanych sprawców w Cedyni.

Władza nagradza władzę

Nagrody za łącznie ponad 10.500 złotych brutto dostała w ciągu ostatnich czterech lat Joanna Bajsarowicz, skarbnik Cedyni i jednocześnie zastępca burmistrza. Natomiast sekretarz Cedyni Beata Szóstakiewicz otrzymała łącznie prawie 8.000 zł brutto nagrody w ciągu ostatnich 3 lat. Kiedy, ile i za co? – czytaj poniżej.

Ile za paliwo w gminie Cedynia

Zrobiliśmy dziś rekonesans po stacjach paliw gminy Cedynia. Z naszego wywiadu wynika, że najtańsze paliwo jest w na stacji FarTank w Cedyni. Najkorzystniej gaz kupimy na stacji Canpol w Osinowie Dolnym. Poniżej porównywarka cen.

Wysypisko śmieci w centrum Cedyni

To nie jest zdjęcie wysypiska znalezionego gdzieś na odludziu dawno, dawno temu. Tak wygląda plac w samym centrum Cedyni! Pomiędzy Chatą Polską a byłą ubojnią znajduje się placyk ogrodzony murem. A za tym murkiem same dziwy! Góry śmieci, butelek po alkoholu, zepsute sprzęty gospodarstwa domowego i rtv, nawet meble. Te odpady zalegają od lat w środku miasta, a ich ilość ciągle się powiększała. Na śmieciach zaczęły wyrastać nawet krzaki. Widok dopełnia rudera bez dachu, okien i drzwi. Doskonałe siedlisko dla szczurów, myszy i wszelkiego robactwa.

Pościg za złodziejem samochodu

Do kontroli drogowej prowadzonej 5 kwietnia br. przez straż graniczną w Osinowie Dolnym nie zatrzymał się samochód marki VW Touran na niemieckich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusze ruszyli w pościg.

Kierowca porzucił pojazd w okolicy Radostowa, a sam uciekł do pobliskiego parku podworskiego.

Władze powiatu gryfińskiego zainicjowały przygotowanie Apelu do Ministra Skarbu Państwa w sprawie podjęcia działań umożliwiających dalsze istnienie Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie koło Gryfina. Właśnie stamtąd płynie do nas energia elektryczna. To największy zakład pracy w powiecie gryfińskim. Daje pracę prawie dwóm tysiącom osób. Dzięki współpracy z elektrownią funkcjonują setki małych firm. Przyszłość naszej Elektrowni Dolna Odra zależy od inwestycji w jej rozwój.

Powiat finansuje naprawę poboczy na drogach w gm. Cedynia

Od kilkunastu dni trwa naprawa poboczy na drogach Piasek-Łukowice oraz Bielinek-Nawodna. Jeszcze w kwietniu odkrzaczona zostanie droga Czachów-Radostów w kierunku Niesułowa.

Działania te są m.in. efektem wniosków składanych przez wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Alicję Kordylasińską oraz działań sołtysa Piasku Zenona Pikuły i Arkadiusza Durmy, naczelnika Wydziału Zarządzania Drogami w Gryfinie.

Primaaprilisowe żarty

Zgodnie z tradycją pozwoliliśmy sobie 1 kwietnia na kilka żartów. Połączyliśmy kilka faktów ze zmyślonymi „wydarzeniami” i sprawiliśmy, że duża część z Państwa dobrze się bawiła. Część się jednak wkręciła i bawić się będzie teraz. Spieszymy zatem z wyjaśnieniami.

IPN zmusił Ślawskiego do reakcji

Od dziś część ulicy M.Roli-Żymierskiego ma nową nazwę. Chodzi o odcinek od krzyżówki prowadzącej na Sójcze Wzgórze w kierunku szkoły. Zmiana nazwy to efekt starań Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.

Szóstoklasiści z Cedyni i Piasku pisali ogólnopolski sprawdzian

W Szkole Podstawowej w Cedyni 1 kwietnia 2014 r. do ogólnopolskiego sprawdzianu przystąpiło 37  uczniów. Egzamin rozpoczął się po godzinie 9.00 i trwał 60 minut. Dla uczniów z różnymi dysfunkcjami czas trwania sprawdzianu był przedłużony o dodatkowe 30 minut. Testy rozwiązane przez szóstoklasistów zostały zakodowane, a sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych w kraju.

Zarzycki kazał rozmieścić kamery

Szok! W wielu miejscach Cedyni jesteśmy śledzeni. Jak się dowiedzieliśmy, burmistrz Adam Zarzycki kazał zamontować 5 kamer. Jedno urządzenie ma kosztować ok. 5 tysięcy złotych. Montuje je ta sama firma, która zakładała kamery na moście w Gryfinie. Razem z monitoringiem z kasy gminy przeznaczono na ten cel 117.513 zł.

Z kogo ABJ ściągnie pieniądze na nowe targowisko

Grupa ABJ, która w maju 2013 r. wygrała przetarg na dzierżawę gminnego targowiska w Osinowie Dolnym chwali się, że poddzierżawiła teren od firmy Apexim tuż przy granicy. Działka znajduje się między stacją paliw w miejscu po wyciętym lesie a targowiskiem firmy HAK. Wcześniej burmistrz Adam Zarzycki bezprzetargowo na wiele lat wydzierżawił firmie Apexim ów teren. Następnie zmienił warunki dzierżawy, pozwalając na poddzierżawianie nieruchomości.

Powiat organizuje w Cedyni białe soboty

Poniżej przedstawiamy list Alicji Kordylasińskiej, wiceprzewodniczącej Rady Powiatu w Gryfinie z zaproszeniem mieszkańców naszej gminy do skorzystania z akcji „Biała sobota w Cedyni”.