Gościmy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Trwa przebudowa strony, za wszelkie niedogodości dotyczące funkcjonowania strony przepraszamy

BIAŁY CZWARTEK w Cedyni. Przyjmować będzie doskonały chirurg.

Niedawno Alicja Kordylasińska obiecała Państwu, że dołoży wszelkich starań aby powtórzyć dla naszej gminy profilaktyczno-medyczną akcję typu "biała sobota". Słowa dotrzymuje. Organizuje we wrześniu BIAŁY CZWARTEK.

Alicji Kordylasińskiej udało się namówić i zaprosić do Cedyni doskonałego i bardzo znanego chirurga. Efekty jego pracy są nagradzane w kraju i za granicą. To doktor nauk medycznych Labib Zair z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Więcej o tym sławnym lekarzu można przeczytać w najnowszym numerze bezpłatnej gazety igryfino.

Przyjmować on będzie bezpłatnie w cedyńskiej przychodni 25 września (czwartek) w godz. od 16 do 20 dzięki uprzejmości cedyńskich lekarzy Iwony Major-Guzowskiej oraz Wojciecha Guzowskiego, którzy udostępnią gabinet.

Można się już rejestrować w cedyńskiej przychodni telefonicznie (tel. 91 4144 054) lub osobiście. Chirurg Labib Zair przyjmie w czwartek, 25 września ok. 50 osób z:

v  przepukliną,

v  żylakami kończyn dolnych,

v  kamicą pęcherzyka żółciowego,

v  chorobą jelit,

v  żylakami odbytu,

v  znamionami, guzami i brodawkami skóry.

 -Jeżeli pacjentów będzie bardzo dużo, postaramy się powtórzyć akcję w kolejnych miesiącach. Dziękuję wszystkim za przekazywane słowa poparcia. Wspólnie możemy wiele zrobić dla naszej gminy, dlatego zapraszam do współpracy - mówi Alicja Kordylasińska.  

Chciała się zabić

Młoda kobieta Marta M. próbowała popełnić samobójstwo. Wieszała się dziś (12 września) wieczorem w swoim mieszkaniu przy ul. Obrońców Stalingradu w Cedyni. Na szczęście w ostatniej chwili znalazł ją i odratował sąsiad.

Rady dla Tadeusza Świderskiego

LIST

Sołtysie Golic Tadeuszu Świderski, zanim nagle tuż przed wyborami zostanie Pan ponownie „natchniony” i będzie chciał wysłać list do Gazety Chojeńskiej o jakiejś wymyślonej sprawie, powinien Pan zastanowić się, czy kolejny raz warto narażać się na uśmiechy politowania i niepochlebne komentarze.

Odpust parafialny i urodziny księdza proboszcza

Odpust parafialny oraz chęć wspólnego przeżywania urodzin ks. dziekana kanonika Michała Kostrzewy zgromadziła w poniedziałek, 8 września mnóstwo wiernych w kościele pw. Narodzenia NMP w Cedyni. Celebransem był ks. proboszcz Marian Augustyn z Morynia.

Wieniec-żaglówka, żeby Zarzycki odpłynął

Rekordowa liczba 16 wieńców była podczas dożynek w Cedyni. Ledwo zmieściły się w kościele, a sołectw w gminie jest 14. Swój wieniec przygotowało też Koło Gospodyń Wiejskich w… Cedyni, zdobywając wyróżnienie. Za najładniejszy jury uznało jednak wieniec sołectwa Osinów Dolny. Drugie miejsce zdobył Stary Kostrzynek, a trzecie – Bielinek.

Rurociąg pomoże obniżyć wody w jeziorze Orzechowskim

Problemem podniesionego poziomu wód jeziora Orzechów oraz zalewaniem dróg powiatowej i wojewódzkiej od ponad roku zajmują się radni Alicja Kordylasińska i Krzysztof Nowak. 3 września 2014 r. w Starostwie Powiatowym w Gryfinie odbyło się spotkanie dotyczące realizacji przedsięwzięcia polegającego na wykonaniu rurociągu oraz obniżeniu i stabilizacji wód jeziora Orzechów. W spotkaniu tym uczestniczyła m.in. wiceprzewodnicząca Rady Powiatu.

Dziękczynienie za tegoroczne plony

Przywitanie sołectw z wieńcami na placu przy kościele rozpoczęło w sobotę (6 września) dożynki gminne w Cedyni. Msza święta dziękczynna za tegoroczne plony odprawiona została w kościele pw. Narodzenia NMP o godz. 14. Ksiądz dziekan kanonik Michał Kostrzewa podkreślał, jak ważna i często niedoceniana jest praca rolnika. Wyznał, że dumny jest z tego, iż jego ojciec był rolnikiem, gdyż uczył szacunku do chleba.

Wymieniają barierki zniszczone przez pirata-złodzieja

Zarządca drogi wojewódzkiej oraz przedstawiciel firmy wykonawczej obiecali, że do 15 września zostaną wymienione barierki koło przystanku autobusowego w Cedyni, zdemolowane kilka miesięcy temu w wyniku wypadków samochodowych.

Informowała o tym w swym liście do mieszkańców wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Alicja Kordylasińska.

I w środę, 3 września pojawili się robotnicy.

List posłanki Ewy Żmudy-Trzebiatowskiej do rodziców uczniów gminy Cedynia

Posłanka Ewa Żmuda-Trzebiatowska gościła w ubiegłym roku w Cedyni na zaproszenie m.in. wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Alicji Kordylasińskiej. To właśnie wtedy pani poseł publicznie na spotkaniu z mieszkańcami i burmistrzem nazwała Adama Zarzyckiego kłamczuchem.

Dzisiaj publikujemy list posłanki do rodziców uczniów gminy Cedynia.

Obiecanki cacanki Zarzyckiego

Gdzie jest ten obiecany plac zabaw? – pytamy Adama Zarzyckiego w imieniu dzieci z gminy Cedynia. Kolejny raz okazuje się, że A. Zarzycki nie dotrzymuje słowa. 

Złodziej grasował w Osinowie

Dzień 28 sierpnia 2014 r. okazał się feralny dla pani Agnieszki sprzedającej suknie ślubne na hali targowej w Osinowie Dolnym. Ze stoiska handlowego złodziej skradł jej portfel. W środku oprócz pieniędzy były karty bankomatowe oraz dokumenty.

Kawalkada historycznych aut przez Cedynię

Cacka na czterech kółkach przejeżdżały w sobotę m.in. przez Cedynię. Ponad 160 zabytkowych pojazdów brało udział w 7. Rajdzie Hamburg Berlin Klassik 2014. Sobotni etap prowadził m.in. przez Stare Czarnowo, Banie, Swobnicę, Chojnę, Cedynię i dalej przez Osinów Dolny do Berlina.

Z Radostowa do Golic już bez objazdu

Zakończono przebudowę drogi wojewódzkiej na odcinku Radostów - Golice. Od 30 sierpnia 2014 r. wyremontowana trasa jest otwarta i można z niej korzystać.

Za tę drogę odpowiada Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie i to on zlecił remont.

Przebudowano część drogi do Niesułowa

Tak teraz wygląda nawierzchnia trasy do Niesułowa. Remont pierwszego odcinka zniszczonej drogi właśnie dobiega końca. Na zlecenie powiatu gryfińskiego przebudowano nawierzchnię, kładąc 2 warstwy masy bitumicznej. Uzupełniane i profilowane są jeszcze pobocza.

Co powiedzieli goście z Nysy m.in. o rządach Zarzyckiego

Najpierw Stowarzyszenie Wrzosowe Wzgórza wyjechało na południe Polski do Nysy, a teraz była rewizyta gości z województwa opolskiego. Okazuje się , że nie tylko można podejrzeć, jak się robi gdzie indziej wiele rzeczy, ale sporo różnych uwag usłyszeć od gości. Jak nasza gmina wygląda w ich oczach? Jak podobał im się powiat gryfiński?

Archidiecezjalne dożynki z naszymi delegacjami

Dożynki archidiecezjalne odbyły się w niedzielę 24 sierpnia w Pyrzycach. Mottem tegorocznych uroczystości były słowa świętego Jana Pawła II, jakie wypowiedział w 1987 na lotnisku w Goleniowie: „Dbajcie o ludzi, służcie Ziemi Szczecińskiej, bo to nasz wielki skarb”. Mszy świętej przewodniczył i wygłosił homilię ks. arcybiskup Andrzej Dzięga.

Ustalenia prokuratury w sprawie śmierci właściciela Apeximu

„To nie było zabójstwo. Prezes znanej firmy paliwowej robiącej interesy w Zachodniopomorskiem został pobity przez własnego ochroniarza, a w wyniku stresu spowodowanego pobiciem doznał zawału serca i zmarł - twierdzi prokuratura”. To fragment artykułu w dzisiejszej (21.08.2014) Gazecie Wyborczej.

Czy i kto sfałszował podpis?

„(…) karalne jest fałszowanie podpisów pod listem, który od Was otrzymaliśmy. (…) Gratuluję Państwu zaangażowania, które przy tworzeniu listu musiało być tak absorbujące, że jedna z autorek, podpisując się, zrobiła poważny błąd ortograficzny we własnym nazwisku” – taką odpowiedź na łamach ostatniej Gazety Chojeńskiej od redaktorów Roberta Ryssa i Tadeusza Wójcika otrzymali cedyńscy radni: Anna Muraszka, Stanisław Martyka, Tadeusz Świderski, Bogusław Rajnert, Leon Ślawski, Irena Caban, Maria Jarzembowska, Zdzisław Tondel, Roman Mazierski, Marek Drela i Donata Bakalarczyk.

Starszy pan na podwójnym gazie w Piasku

Patrol Ruchu Drogowego KP Chojna podczas kontroli drogowej w dniu 17.08.2014r około godz. 16:50 zatrzymał w Piaseku 73-letniego mężczyznę. Starszy pan kierował samochodem osobowym, znajdując się w stanie nietrzeźwości tj. 1,23mg/l. 

Bandycki napad w Osinowie

Dwóch zamaskowanych mężczyzn napadło na właściciela hurtowni papierosów. Zaczęli żądać pieniędzy, grożąc mu narzędziem przypominającym broń palną.