Gościmy

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Zaproszenie uczniów do udziału w Małym Konkursie Recytatorskim

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza dzieci i młodzież z gminy Cedynia do udziału w konkursie recytatorskim. Etap gminny ,,Małego Konkursu Recytatorskiego” odbędzie się w poniedziałek, 29 lutego 2016 r. o godz. 10:00 w bibliotece przy ul. Żymierskiego w Cedyni.

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu informuje, że planowany na dzień 13 lutego (sobota) zimowy rajd pieszy  na zakończenie ferii zimowych na trasie  Cedynia – Góra Czcibora – Cedynia, został przesunięty na przyszłą niedzielę tj. 21 lutego 2016 r. Tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego.

Wybory w Cedyni przed sądem

 

Po śmierci radnego z Golic Tadeusza Świderskiego ogłoszono wybory uzupełniające. Głosowania jednak nie było, bo zgłosił się tylko jeden kandydat. Część mieszkańców złożyła protest, bo uważa, że zabrakło obwieszczeń i o wyborach nie wiedzieli. Teraz chcą powtórzenia wyborów, a sprawa trafiła do sądu. Reportaż na ten temat wyemitowano 9 lutego w Kronice w TVP3.

Jak „podkręcić” tradycyjne dania? – zaproszenie na warsztaty

Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Bielinku zapraszają na warsztaty kulinarne dla dorosłych pt. Jak „podkręcić” tradycyjne dania? Warsztaty odbędą się w Bielinku 11 lutego (w czwartek) o godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej.

Czy choinka czeka do Wielkanocy?

Pięknie rozświetlona 6 grudnia 2015 r. choinka na placu Wolności w Cedyni stoi do dzisiaj, chociaż mamy już 6 lutego. Od kilku dni już nie migoce światełkami. Po prostu jest i czeka. Ale na co? Na rozebranie czy na Wielkanoc?

Rada Miejska w Cedyni po roku od wyborów. Sprawozdanie przewodniczącego Krzysztofa Nowaka

Minął rok od ostatnich wyborów samorządowych w gminie Cedynia. Warto podsumować rok działalności i poinformować naszych Mieszkańców o sprawach, jakimi zajmowali się radni Rady Miejskiej. Poniżej publikujemy sprawozdanie przedstawione na ostatniej sesji przez przewodniczącego Krzysztofa Nowaka.

Dzisiaj tłusty czwartek

Zdjęcie robionych w domu pączków przysłała nam wierna czytelniczka Cedyni bez cenzury. Prawda, że wyglądają smakowicie? Ciekawe, z jakim są nadzieniem?

Cedynia wydaje na administrację najwięcej w powiecie

Według danych opublikowanych dzisiaj przez onet.pl wydatki województwa zachodniopomorskiego na administrację są jednymi z najniższych w kraju. W analizie uwzględniono liczbę mieszkańców, pomijaną milczeniem w wielu podobnych zestawieniach. Natomiast w naszym powiecie najmniej procentowo budżetu na administrację wydaje gmina Gryfino, a najwięcej gmina Cedynia.