Gościmy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Płonęło auto, a wokół niego ściernisko

Do groźnego zdarzenia doszło w sobotę, 1 sierpnia ok. godz. 17 w Radostowie. Samochód marki BMW doszczętnie spłonął. Kierowca i pasażer na szczęście w porę zdołali opuścić auto. Prawdopodobną przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej.

Musieli rozcinać karoserię, żeby uwolnić ranne

Do poważnego wypadku doszło na drodze Cedynia – Orzechów. Kierująca samochodem prawdopodobnie nie dostosowała prędkości i na zakręcie uderzyła w skarpę porośniętą drzewami. Strażacy musieli rozcinać karoserię, żeby poważnie ranną kobietę oraz jej córkę uwolnić z auta. Matkę helikopterem zabrano do szpitala. Była przytomna. Córkę zabrało pogotowie ratunkowe. Strażacy wyciągają rozbite auto.

Zdjęcia z akcji ratunkowej na igryfino: 

http://www.igryfino.pl/artykul/Wypadek-samochodowy--Fotorelacja-z-akcji-ratunkowej__9417

Niespodzianka na rynku w Osinowie

Na gminnym targowisku w Osinowie Dolnym pojawił się w piątek, 31 lipca samochód z ładunkiem, który zaintrygował wielu kupców. Okazało się, że przywieziono dodatkowy kontener. Czy to ma być dyżurka dla wynajętych ochroniarzy? – zastanawiali się kupcy i przysłali nam kilka zdjęć. 

Plac zabaw w Radostowie wymaga naprawy

W takich warunkach bawią się dzieci na placu zabaw w Radostowie. Czy musi ucierpieć dziecko, żeby ktoś się tym zainteresował? – pyta nasz czytelnik i przysyła zdjęcia.

To niedopuszczalne i skandaliczne! – mieszkańcy Lubiechowa Górnego są oburzeni

To oburzenie spowodowane jest treścią artykułu R.K. Cieplińskiego w Kurierze Szczecińskim na temat składowiska odpadów w Lubiechowie Górnym. Poniżej publikujemy list podpisany przez 107 mieszkańców, który został wystosowany do redaktora naczelnego Kuriera.

Mamy multimilionera w Gryfinie

Fot. W tej kolekturze w Gryfinie padła główna wygrana.

Wygrał 11 430 686,20 zł. Wygrana padła w kolekturze przy ul. Chrobrego 17 we wtorek, 28 lipca 2015 r. Ostatnia „szóstka” jest najwyższą, jaka padła w tym mieście. Poprzedni rekord to 1 619 437,50 zł z 7 czerwca 2006 r. Jest to także druga co do wysokości odnotowana wygrana w regionie (po 16 954 509,70 zł w Tanowie).

Pożar ścierniska. Ciągnik zaczepił o słup elektryczny

Płonęło ściernisko koło Radostowa. Przyczyną pożaru było zahaczenie ciągnika rolniczego o słup elektryczny – poinformował nas strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie. Do akcji na sygnale wyjechały jednostki OSP m.in. z Cedyni i Lubiechowa Górnego.

Burmistrz Cedyni odnosi się do „rewelacji” w sprawie targowiska

W związku z artykułami dotyczącymi targowiska gminnego w Osinowie Dolnym, jakie w lipcu br. ukazały się w Kurierze Szczecińskim, poprosiliśmy burmistrz Cedyni Gabrielę Kotowicz o komentarz. Poniżej publikujemy tekst sprostowania, jaki został wysłany do Kuriera z wnioskiem o opublikowanie.