Gościmy

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Poznajcie niezwykłych bohaterów Rolki Reggae Rajd 2018! Agata i Wojtek Miszewscy to pozytywnie zakręceni rasta-wariaci z Oleśnicy, niedaleko Wrocławia. Ona - 20 lat na rolkach. On - od nieco ponad roku. Jazda na rolkach to ich ogromna pasja, sposób na życie i miłość. A jak wiadomo, z każdej miłości rodzi się coś pozytywnego. Z tej rolkowej narodziła się chęć pomocy innym – mniejszym, słabszym, chorym, niepełnosprawnym. Agata i Wojtek często angażują się w akcje charytatywne. Zbierali fundusze na dzieciaki z Oleśnicy, kwestują dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka.

W tym roku postanowili wesprzeć Fundację Małe Serduszka i pomóc Stasiowi i Kubie w zebraniu 10 000 zł na terapię wzroku. Decydują się na wyjątkową trasę.

Dwa wielkie serducha,

cztery pary rolek,

dwanaście kółek,

dwadzieścia dni,

TYSIĄC kilometrów.

15 czerwca 2018 r. wyruszyli ze Zgorzelca,

18 czerwca planują dojechać do Cedyni,

19 czerwca zamierzają dotrzeć do Gryfina,

4 lipca 2018 r. chcą zameldować się w Ostródzie - na największym w Polsce festiwalu reggae Ostróda Reggae Festival!

W Cedyni gościny za darmo udzielą im w hotelu "Margo" Małgosia i Marek Szydłowscy. Dziękujemy!

Pozdrowienia dla czytelników portalu www.cedyniabezcenzury.pl można zobaczyć tutaj:

https://www.facebook.com/cedyniabezcenzury/videos/2165197610175306/

 

Poznajcie bliźniaki Stasia i Kubę

Staś i Kuba Jóźwik urodzili się w sierpniu 2010 roku. Są wcześniakami z 29 tygodnia ciąży. Zagrożonej ciąży. Staś w chwili urodzin ważył zaledwie 1030 gramów. Nie oddychał. Kuba był niewiele większy. Ważył 1200 gramów, ale się zakleszczył. Lekarze musieli „wyrywać” go z brzucha mamy.

Staś

Ma 7 lat. Autyzm. Zaburzenia zachowania. Pierwsze trzy miesiące spędził w szpitalu, pod respiratorem. Miał problemy z serduszkiem, zapalenie płuc, wylew III stopnia i odklejanie siatkówki. Po pierwszej operacji oczu wdała się sepsa. Wygrał tę walkę, ale po kilku miesiącach wrócił do szpitala. Na operację przepukliny. Potrafi się przytulić i rozczulić, by za chwilę pobić i pogryźć. Wybitnie nadpobudliwy. Skok, bieg, skok, bieg. Gryzie dłonie. Chodzi na palcach. Uczy się samodzielnie jeść. Pampersowany. Efektem niedojrzałych płuc i leżenia pod respiratorem jest dysplazja oskrzelowo-płucna.

Staś zmaga się z padaczką, oczopląsem, astygmatyzmem, niedowidzeniem. W wieku 4 lat przeszedł zabieg podniesienia mięśni oczu. Z powodu zaburzeń mowy i zmysłów korzysta z pomocy logopedy i terapeuty SI. Na tyflopedagoga (terapeutę wzroku) brakuje funduszy. Jest Mądry. Sprytny. Wyćwiczył własny system komunikacji. Jednak walczymy o słowa. Nie poddajemy się. Uczymy się życia i siebie nawzajem. Mimo wielu przeszkód jest zwykłym chłopcem, uczniem II klasy. Uwielbia testować wytrzymałość starszej siostry.

Kuba

Również 7 lat. Pacjent Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska. Nie chodzi. Nie mówi. Z powodu zaburzeń kory wzrokowej reaguje tylko na światło. Uśmiecha się. Reaguje na głos. Pozbył się tracheotomii. Nadal karmiony strzykawką. Ćwiczymy regularnie, aby zapobiec przykurczom. Uwielbia się przytulać i pogadać z delfinami. Jest z nami. To najważniejsze.

Kuba kilka razy otarł się o śmierć. Dopiero po ponad miesiącu złapał pierwszy, samodzielny oddech. Jeszcze w szpitalu przeszedł zapalenie płuc, żółtaczkę, anemię, problemy z brzuszkiem. Zaraz po urodzeniu miał pierwszą operację laserowego leczenia siatkówki obu oczu. Ale najgorszy okazał sie wylew IV stopnia. Pojawiło się wodogłowie. Kolejne zagrożenie życia. Uratowało go wstawienie zastawki komorowo-otrzewnowej. Jednak pierwsza po kilku miesiącach zawiodła… Lekarze wyprowadzili Kubę z kolejnego stanu krytycznego, ma jednak czterokończynowe porażenie mózgowe, silne ataki padaczki i zaburzenia połykania. Je tylko przez rurkę.

 

Jak pomóc

Cel jest prosty: chcemy zebrać 10 000 złotych na specjalistyczną terapię wzroku.

Dla Stasia i Kuby to szansa, żeby chłopcy mogli widzieć!

Fundacja Małe Serduszka

ul. Legnicka 65

54-206 Wrocław

 

Numer konta:

ING Bank Śląski S.A.

27 1050 1575 1000 0090 3116 5732

 

wpłaty zagraniczne:

SWIFT: INGBPLPW

IBAN: PL27105015751000009031165732

 

tytuł: "pomoc dla Stasia i Kuby"

 

lub SMSem:

SMS o treści: ROLKI

na numer 7248

Koszt 2,46 zł brutto (czyli już z VAT-em)

Komentarze   

#3 start 2018-06-18 08:21
To ruszyli!
Cytować
#2 Co ty 2018-06-17 16:23
Cytuję pusta Dynia:
A na stronie gminy pisza tylko o sobie!

Poczytaj dokładnie o tobie też jest artykuł.
Cytować
#1 pusta Dynia 2018-06-17 15:39
A na stronie gminy pisza tylko o sobie!
Cytować

Dodaj komentarz

Redakcja portalu cedyniabezcenzury.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, komentarze uznawane za obraźliwe bądź niezgodne z prawem zostaną przekazane wraz z adresem IP piszącego komentarz odpowiednim organom ścigania.


Kod antyspamowy
Odśwież