Gościmy

Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.

To jeden z najbardziej zwariowanych projektów charytatywnych tego roku! Dwoje niezwykłych ludzi z wielkimi sercami, Agata i Wojtek Miszewscy, znani z ubiegłorocznego przejazdu na rolkach dla niepełnosprawnej Majki z Ostródy, w tym roku podjęli się kolejnego wyzwania. Tym razem dla podopiecznych Fundacji „Małe Serduszka” - Stasia i Kuby Jóźwików. W poniedziałek 18 czerwca 2018 r. dotarli do Cedyni. We wtorek 19 czerwca będą w Gryfinie.

-Cel jest prosty: chcemy zebrać 10 000 złotych na specjalistyczny turnus rehabilitacji okulistycznej. Dla Stasia i Kuby to szansa, żeby chłopcy mogli widzieć! – mówią Agata i Wojtek Miszewscy.

Agata i Wojtek wyruszyli na rolkach ze Zgorzelca 15 czerwca 2018 r. Chcą przejechać ponad 1000 kilometrów i dotrzeć na Ostróda Reggae Festival. Wszystko po to, żeby pomóc zebrać fundusze dla Kuby i Stasia Jóźwików, bliźniaków z Żarek Średnich na Dolnym Śląsku: http://www.maleserduszka.pl/stasiu-i-kuba-jozwik/

Rolki Reggae Rajd 2018 ma już za sobą ponad 1/4 trasy. W poniedziałek 18 czerwca 2018 r. Agata i Wojtek, jadąc drogami rowerowymi m.in. po niemieckiej stronie, przekroczyli granicę w Osinowie Dolnym i dojechali do Cedyni. Pobyt pomogli im zorganizować m.in. Małgorzata i Marek Szydłowscy, oferując darmowy nocleg w swoim hotelu MARGO w Cedyni.

-Pani Małgosia, właścicielka Hotelu Margo jest nieoceniona! Polecamy to miejsce każdemu, kto wybiera się do Cedyni. Jest uroczo, a atmosfera rewelacyjna! Bartek poleca dodatkowo pierogi, a wszyscy gorąco ściskamy też panią Anię – mówi ekipa Rolki Reggae Rajd 2018.

Filmik z Cedyni można obejrzeć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=TWELpYoFvOo&feature=youtu.be

We wtorek 19 czerwca Rolki Reggae Rajd 2018 dotrą późnym popołudniem do Gryfina. Agatę i Wojtka na rolkach będzie można spotkać m.in. na placu Barnima. Tam rozdadzą ulotki o swojej charytatywnej akcji.

 Prosimy: nie bądźmy obojętni na los bliźniaków Stasia i Kuby! Pomóżmy! Liczy się każda złotówka, żeby chłopcy mogli widzieć!

 

Staś i Kuba Jóźwikowie

Bliźniaki urodziły się w 2010 roku. Pochodzą z Żarek Średnich. Ich życie od samego początku usłane było pobytami w szpitalach, operacjami, a Kuba kilka razy otarł się o śmierć. Chłopcy mieli zdiagnozowane wylewy III i IV stopnia, co spowodowało wodogłowie pokrwotoczne. Staś miał operację przepukliny, a Kubuś operację wstawienia zastawki komorowo-otrzewnowej. A z powodu jej dysfunkcji, kilka razy była wymieniana. Staś podczas pobytu w szpitalu przeszedł sepsę. Po powrocie do domu, rodzice nadal musieli walczyć z trudnościami.

Chłopcy często chorowali, były potrzebne leki i specjalistyczny sprzęt, a także ciągła rehabilitacja.

Teraz po kilku latach walki o zdrowie chłopców sytuacja się polepszyła. Kuba ma już jedną rurkę mniej, dzięki czemu samodzielnie oddycha , Stasiek sam chodzi, ale nie chce mówić.

 

Jak można pomóc:

Fundacja Małe Serduszka

ul. Legnicka 65

54-206 Wrocław

Nr konta: PL 27 1050 1575 1000 0090 3116 5732

ING Bank Śląski S.A.

z dopiskiem “pomoc dla Stasia i Kuby“

lub SMSem:

SMS o treści: ROLKI

na numer 7248

Koszt 2,46 zł brutto (czyli już z VAT-em).

 

Pomoc rzeczowa

Stasiowi i Kubie oraz ich mamie pomóc można też w formie rzeczowej. Każde wsparcie się liczy i za każde będziemy wdzięczni! Potrzebne są przede wszystkim:

Pampersy lub pieluchomajtki rozmiar 6 dla Stasia

Pampersy Tena rozmiar S lub Seni extra small dla Kuby

Chusteczki nawilżane, chusteczki zwykłe jednorazowe w pudełku, ręczniki kuchenne papierowe

Podkłady higieniczne jednorazowe

Artykuły pielęgnacyjne do skóry atopowej (żele do kapieli, szampony, balsamy) dla dzieci

Chemia hypoalergiczna: proszek do prania, kapsułki do prania, płyn do płukania

Poduszka sensoryczna

Duży ręcznik (największy z możliwych rozmiarów) dla Kuby

 

Koordynatorka: Beata Giedroyć

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

+48 726 722 247

 DZIĘKUJEMY!

Komentarze   

#8 znawca 2018-06-27 09:36
Ładna kobieta!
Cytować
#7 Ciekawski 2018-06-21 22:09
Cytuję inwestycja:
Dobra reklama Hotelu na pół Polski!
hotel hotelem a te panie co tam dorabiały jeszcze sa ???
Cytować
#6 Rolki Reggae Rajd 2018-06-21 13:44
Dziękujemy za gościnę, pozdrawiamy Cedynię, Czytelniów i redakcję! Trzymajcie za nas kciuki!
Cytować
#5 inwestycja 2018-06-21 11:53
Dobra reklama Hotelu na pół Polski!
Cytować
#4 Bolek 2018-06-19 17:14
No Pani gosia wie jak zadbac o gosci . :-* :-* :-* :-* :-) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ... ja juz przelałem...a ty ????
Cytować
#3 Marek Zegarek 2018-06-19 10:30
O szóstej już z Cedyni startowali!
Cytować
#2 Plac Wolności 2018-06-19 09:33
Widziałałem ich wczoraj.
Cytować
#1 kalina 2018-06-19 06:44
Wspaniała akcja z myślą o potrzebujących wsparcia.
Cytować

Dodaj komentarz

Redakcja portalu cedyniabezcenzury.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, komentarze uznawane za obraźliwe bądź niezgodne z prawem zostaną przekazane wraz z adresem IP piszącego komentarz odpowiednim organom ścigania.


Kod antyspamowy
Odśwież