Gościmy

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

Festyn dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych organizowany jest 16 września 2018 r. w Moryniu. Zawody odbędą się na boisku sportowe przy szkole. Organizatorami imprezy są Ochotnicza Straż Pożarna w Moryniu oraz Zarząd ZOSP RP w Gryfinie.

 

Data 16.09.2018 godzina 10:00 ( przyjazd drużyn od 9:00 )

Miejsce: Boisko Sportowe przy Szkole Podstawowej

Organizator: Ochotnicza Straż Pożarna w Moryniu oraz Zarząd ZOSP RP w Gryfinie.

Zgłoszenia drużyn pod nr Tel 607 897 313 do 5.09.2018 włącznie. Po tym terminie nie przyjmujemy zgłoszeń ze względów logistycznych.

Uczestnicy: Brak podziału na drużyny chłopcy/dziewczyny

Drużyny mogą być mieszane.

Kat 1. MDP w wieku od 8 do 14

Kat 2 MDP w Wieku od 14 do 16

Konkurencje:

Nr 1 Ćwiczenie Bojowe:

Składanie linii gaśniczej z odcinków w25 lub w 52 ( odcinki do wyboru) Drużyna składa się z 8 osób w tym dowódca i rezerwowy. Konkurencja polega na złożeniu linii gaśniczej podobnie jak u dorosłych z tą różnicą że rozdzielacz stoi na 40 metrze na stałe, a na końcu linii gaśniczej stoi hydronetka i tarcza do której trzeba wlać odpowiednią ilość wody.

 

Nr 2 Sztafeta Pożarnicza 7 x 25 m

Sztafeta podobnie jak u dorosłych z tą różnicą że zamiast ściany stoi płotek a zamiast równoważni jest rów z wodą o długości 1 metra. W sztafecie nie ma strefy zmian. Zawodnik dobiega do drugiego zawodnika, po otrzymaniu „pałeczki” następny zawodnik biegnie dalej.

Kolejność wykonywania zadań:

1 podpięcie odcinka do rozdzielacza w25

2 płotek

3 rów

4 tyczki

5 rów

6 płotek

7 Podłączanie do rozdzielacza i bieg na metę z podpiętą prądownicą w25

 

Konkurencja nr 3:

Napełnianie wiadra wodą.

Konkurencja polega na jak najszybszym napełnieniu wiadra wodą przy pomocy kubeczków o pojemności 0.5 l.

Startuje cała drużyna 8 osób- do dyspozycji jest jeden kubek . zawodnicy stoją na linii startu i pojedynczo biegną z pustym kubkiem do punktu czerpania wody a następnie wodę wlewają do wiadra, zawodnik wraca na linie startu przekazuje dla następnej osoby kubek , a ta powtarza ćwiczenie, zakończenie konkurencji następuje w momencie gdy wiadro będzie pełne a woda będzie wypływać na zewnątrz.

 

Konkurencja nr 4

Przekładanie armatury rękoma przez płot (kratę)

8 osób. Obok płotu będzie leżało 8 przedmiotów które trzeba między szczebelkami przełożyć przez jego długość. Osoba która ukończy zadanie wraca na linie startu i następna osoba wykonuje kolejne zadanie..

Konkurencja nr 5: Kręgle Strażackie

Strącanie tyczek przy pomocy węży w 25 lub w 52

Zawodnicy stoją na linii i przy pomocy węży strącają tyczki (4 szt. ) rzuty pojedyncze . konkurencja kończy się w momencie kiedy strącone zostaną wszystkie tyczki.

 

Dodaj komentarz

Redakcja portalu cedyniabezcenzury.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, komentarze uznawane za obraźliwe bądź niezgodne z prawem zostaną przekazane wraz z adresem IP piszącego komentarz odpowiednim organom ścigania.


Kod antyspamowy
Odśwież