Gościmy

Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.

fot. UM Cedynia

Władze gminy Cedynia stworzyły kuriozalną sytuację. Odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci byłych i obecnych mieszkańców Siekierek wpisano w świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wygląda na to, że burmistrz Kotowicz na siłę próbuje przekonać do karkołomnych historycznych interpretacji. Skoro napis na głazie brzmi: Ku pamięci byłym i obecnym mieszkańcom Siekierek”, to pytamy: Co wspólnego ma odzyskanie przez Polskę niepodległości z dziękowaniem m.in. Niemcom, którzy kiedyś zamieszkiwali te tereny?

Oficjalna strona gminy na temat uroczystości  organizowanych 18 sierpnia 2018 r. w Siekierkach głosi: Burmistrz Cedyni Gabriela Kotowicz, podczas swojego przemówienia, nawiązywała do ważnej roli tradycji, jedności i wspólnoty. Wspomniała również, że takie inicjatywy, jak uroczyste odsłonięcie kamienia pamiątkowego, wpisują się w tak ważną dla nas Polaków rocznicę – sto lat w niepodległej Polsce.

Pani Kotowicz, co mają byli niemieccy mieszkańcy Siekierek do odzyskania przez Polskę niepodległości 100 lat temu? (pomijając już fakt, że kamienie to są do procy, a to jest głaz).

Nie mamy nic przeciwko upamiętnieniu byłych niemieckich i polskich mieszkańców. Jednak chcąc nawiązywać do odzyskania przez Polskę niepodległości, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że te tereny zamieszkiwali Niemcy. Wśród nich byli także naziści oraz ludzie niewalczący bynajmniej za Polskę, a wręcz przeciwnie.

Przypomnijmy, że w 1918 r. i w czasie wersalskich uzgodnień państwo niemieckie było przeciwne odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Oddawało bowiem część swoich ziem odradzającej się na nowo naszej ojczyźnie.

Inicjatywę odsłonięcia głazu ku pamięci dawnych i obecnych mieszkańców Siekierek zupełnie zatem niepotrzebnie wykorzystano do uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ni przypiął, ni przyłatał…

Komentarze   

#25 czas 2018-08-28 16:35
Cytuję Luck:
Cytuję obibok:
Cytuję Brawooo:
Brawo dla Pani Burmistrz! Nie przejmujmy sie tymi trolami. Banda czubow nie majaca pojecia o tym co dzieje sie do okola. Idziemy po zwyciestwo, nie pozwolimy na powrot dyktatury i totalnego syfu w naszej gminie.

Dyktatura to właśnie teraz jest

A mozesz podać przykład?

teraz to pustka i bezmyślność
Cytować
#24 zapol 2018-08-28 16:33
Cytuję Brawooo:
Brawo dla Pani Burmistrz! Nie przejmujmy sie tymi trolami. Banda czubow nie majaca pojecia o tym co dzieje sie do okola. Idziemy po zwyciestwo, nie pozwolimy na powrot dyktatury i totalnego syfu w naszej gminie.

W/g mnie ty nalezysz do tej bandy czubkow jak ktos rzadził 16 lat to znaczy ze był bardzo bo tak suweren wybierał a ta Twoja w cudzy słowiu niby burmistrz to lalka barbi ktora dba o swoj image pustka w głowie a najlepiej jej wychodza długi zapozyczanie sie
Cytować
#23 cedyniak 2018-08-23 19:30
Wstyd i żenada!Pani Kotowicz do szkoły marsz!
Cytować
#22 kaziu 2018-08-23 19:18
Cytuję kolega:
Cytuję przepraszam że pytam:
A Kotowicz co miała z historii, że czci Niemców z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości?

Cytuję przepraszam że pytam:
A Kotowicz co miała z historii, że czci Niemców z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości?

Powtarzała klasę w szkole średniej ale nie pamiętam z czego nie zdała.

ale jaja to dlatego nie potrafi nic zrobić dobrze - jeszcze raz powinna powtórzyć kilka przynajmniej klas
Cytować
#21 Chojna 2018-08-23 12:56
Ale wstyd!!!!!!!!!! !
Cytować
#20 kolega 2018-08-22 22:37
Cytuję przepraszam że pytam:
A Kotowicz co miała z historii, że czci Niemców z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości?

Cytuję przepraszam że pytam:
A Kotowicz co miała z historii, że czci Niemców z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości?

Powtarzała klasę w szkole średniej ale nie pamiętam z czego nie zdała.
Cytować
#19 Luck 2018-08-22 21:19
Cytuję obibok:
Cytuję Brawooo:
Brawo dla Pani Burmistrz! Nie przejmujmy sie tymi trolami. Banda czubow nie majaca pojecia o tym co dzieje sie do okola. Idziemy po zwyciestwo, nie pozwolimy na powrot dyktatury i totalnego syfu w naszej gminie.

Dyktatura to właśnie teraz jest

A mozesz podać przykład?
Cytować
#18 obibok 2018-08-22 19:17
Cytuję Brawooo:
Brawo dla Pani Burmistrz! Nie przejmujmy sie tymi trolami. Banda czubow nie majaca pojecia o tym co dzieje sie do okola. Idziemy po zwyciestwo, nie pozwolimy na powrot dyktatury i totalnego syfu w naszej gminie.

Dyktatura to właśnie teraz jest
Cytować
#17 Wow 2018-08-22 18:12
Cytuję Do boju:
Brawo burmistrz najlepszy ruch w powojennej histori Cedyni as z rekawa wyciąnięty teraz zwycięstwo pewne

I wyszła zakamuflowana opcja niemiecka ;-)
Cytować
#16 Ha ha 2018-08-22 16:18
Cytuję Brawooo:
Brawo dla Pani Burmistrz! Nie przejmujmy sie tymi trolami. Banda czubow nie majaca pojecia o tym co dzieje sie do okola. Idziemy po zwyciestwo, nie pozwolimy na powrot dyktatury i totalnego syfu w naszej gminie.

Gabriela bądz powazna nie chwal samej siebie troszkę skromnośċi
Cytować

Dodaj komentarz

Redakcja portalu cedyniabezcenzury.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, komentarze uznawane za obraźliwe bądź niezgodne z prawem zostaną przekazane wraz z adresem IP piszącego komentarz odpowiednim organom ścigania.


Kod antyspamowy
Odśwież