Gościmy

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Czym zajmują się przedsiębiorstwa społeczne? Dlaczego warto je wspierać? Co ciekawego mają nam do zaoferowania? Już 8 września 2018 r. na szczecińskich Jasnych Błoniach podczas tegorocznych Targów Ekonomii Społecznej będziemy mogli bliżej poznać zachodniopomorskie spółdzielnie, organizacje czy zakłady aktywności zawodowej. Udział w targach zapowiedziało ponad 40 podmiotów ES. Wydarzeniu towarzyszyć będzie rodzinny piknik. Początek o godzinie 10.

Głównym celem targów jest promocja podmiotów ekonomii społecznej działających w województwie zachodniopomorskim. Podczas wydarzenia, podobnie jak w roku ubiegłym, będzie można zarówno kupić produkty, jak i dowiedzieć się, jak założyć podmiot ES. Swój udział w wydarzeniu potwierdziło ponad 40 organizacji. Zajmują się one np. usługami gastronomicznymi, turystycznymi, poligraficznymi, reklamowymi czy rękodziełem. Zatrudnienie w nich znajdują często osoby z niepełnosprawnością lub zagrożone wykluczeniem społecznym. Warto dodać, że tym, co wyróżnia przedsiębiorstwo społeczne od zwykłej firmy jest cel, na który przeznacza wypracowany zysk. Zarobione pieniądze nie służą zwiększaniu dochodu właścicieli lub udziałowców. Są ponownie inwestowane w działalność społeczną.

 
 

 

Targom na Jasnych Błoniach towarzyszyć będzie „Piknik dla Rodzin”, podczas którego będzie można wziąć udział bezpłatnych warsztatach kulinarnych dla dzieci i rodziców, oponować podstawowe kroki zumby czy uczestniczyć w zespołowych grach i konkursach z nagrodami. Dostępne będzie także miasteczko tablicowe. O godzinie 12 zaplanowano specjalną atrakcję zorganizowaną przez Aeroklub Szczeciński (skok na spadochronie czterech skoczków).

 

Targi Ekonomii Społecznej organizowane są na zlecenie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego WZ przez Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość.

wzp

Komentarze   

#1 on 2018-09-09 19:07
Lepsze atrakcje tego dnia były w Cedyni!
Cytować

Dodaj komentarz

Redakcja portalu cedyniabezcenzury.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, komentarze uznawane za obraźliwe bądź niezgodne z prawem zostaną przekazane wraz z adresem IP piszącego komentarz odpowiednim organom ścigania.


Kod antyspamowy
Odśwież