Gościmy

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca, szacunek i zrozumienie od wielu lat zmieniają polsko-niemieckie pogranicze. Dzięki wspólnej nauce języków, organizacji spektakli oraz wystaw, rewitalizacji uzdrowisk, modernizacji dróg transportowych bądź rowerowych Polacy oraz Niemcy przełamują dawne stereotypy.

Tegoroczne spotkanie (18 września) miało wyjątkowy charakter. Połączone jest bowiem z Europejskim Dniem Współpracy, na co szczególną uwagę zwracała uwagę Ursula Brautferger, kierownik instytucji zarządzającej programem Interreg. Konferencja rozpoczęła się też nietypowo – wyprawieniem w dalszą drogę rajdu rowerowego TOUR de INTERREG, który od 14 września pokonuje trasę wzdłuż polsko-niemieckiej granicy.

 
 

Konferencji towarzyszy rajd rowerowy wzdłuż polsko-niemieckiej granicy pod hasłem TOUR de INTERREG organizowany przez trzy Wspólne Sekretariaty polsko-niemieckich programów Interreg (Meklemburgia – Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska, Brandenburgia – Polska i Polska – Saksonia). Rajd rozpoczął się 14 września 2018 r. na polsko-niemiecko-czeskim trójstyku w okolicach Zittau i Bogatyni, a zakończy się 18 września na Promenadzie Europejskiej na wyspie Uznam po przejechaniu ponad 500 km.

Ważnym punktem wydarzenia była ceremonia wręczenia nagród w konkursie filmowym na temat „Rozwoju współpracy polsko-niemieckiej w rejonie Odry i Morza Bałtyckiego” dla polskich i niemieckich beneficjentów Programu Współpracy. Do konkursu zgłoszonych zostało prawie 30 filmów.

Pierwsze miejsce zdobył film z Dobrej Szczecińskiej. Drugie miejsce przyznano filmowi prezentującemu warsztaty ceramiczne w Swobnicy. Trzecie miejsce zajął film o moście w Siekierkach zrealizowany przez Parki Krajobrazowe.

Dodaj komentarz

Redakcja portalu cedyniabezcenzury.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, komentarze uznawane za obraźliwe bądź niezgodne z prawem zostaną przekazane wraz z adresem IP piszącego komentarz odpowiednim organom ścigania.


Kod antyspamowy
Odśwież